Światowy dzień zdrowia za nami
Światowy dzień zdrowia za nami

Światowy dzień zdrowia za nami

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Działania projektowe podzielone zostały na kilka etapów, a oto szczegółowe informacje.


We wtorek uczniowie klas 4 – 7 przez 3 godziny mieli okazję uczestniczyć w quizach z nagrodami. Pytania zostały dostosowane do poszczególnych kategorii wiekowych i wiązały się przede wszystkim z odżywianiem, zaburzeniami odżywiania, a także dotyczyły aktywności fizycznej. Zainteresowanie quizami było ogromne, najlepsi uczniowie otrzymali owocowe musy, a pozostali suszone jabłka oraz marchewki, w sumie rozdano blisko 200 porcji zdrowych przekąsek.

Natomiast podczas warsztatów kulinarnych uczniowie przygotowywali zdrowe i kolorowe kanapki. Uczniowie klas 1- 3 w tym tygodniu w świetlicy szkolnej przygotują urozmaicone kanapki ze zdrowych dodatków.

Przez cały tydzień uczniowie najmłodszych klas mogli grupowo przygotowywać plakaty o tematyce szeroko rozumianego zdrowia. Na klasę, która wykazała się największą pomysłowością czeka nagroda. Dodatkowo dla uczniów klas 1 – 3 została zorganizowana w świetlicy szkolnej lekcja smaków i prawidłowego odżywiania. Świetliczanie przypomnieli sobie piramidę zdrowia, poznali historię potwora cukrowego, a najodważniejsi wzięli udział w zabawie „Jaki to smak?” polegającej na rozróżnianiu smaków: słonego, słodkiego, kwaśnego oraz ostrego z przygotowanych mini próbek smakowych. Zabawa była wspaniała, a śmiechu całe mnóstwo.

W sobotę natomiast cała społeczność szkolna miała okazję skorzystać z kolejnego już „Marszu po zdrowie” z nordic walking. Pogoda była piękna, trasa wyjątkowo malownicza, a zadowolenie uczestników ogromne. Zapraszamy również w maju na ostatni w tym roku szkolnym „Marsz po zdrowie”.

Małgorzata Michalska oraz zespół Szkoły Promującej Zdrowie

Skip to content