Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu
Najlepszy absolwent

Najlepszy absolwent

Kim jest Primus Inter Pares?

Definiując łaciński zwrot, dowiadujemy się, iż oznacza on – pierwszy wśród równych sobie, czyli – najdociekliwszy, najciekawszy, najbardziej otwarty na świat i potrzeby innych, najchętniej podejmujący nowe wyzwania, najwszechstronniejszy umysł.

» Regulamin przyznawania tytułu Primus inter pares

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

Rok szkolny 2018/2019
Jan Wermiński – kl. VIII c (wychowawca Monika Szafirska)

GIMNAZJUM NR 3

Rok szkolny 2018/2019
Marta Chmiel – kl. III c (wychowawca Anna Jasińska)
Rok szkolny 2017/2018
Julia Harasimczyk – kl. III b (wychowawca Izabela Kurowska)

Średnia ocen: 5,72
Reprezentowała szkołę w wielu konkursach i zawodach sportowych oraz angażowała się w różne przedsięwzięcia klasowe i szkolne. „Człowiek renesansu” o zdolnościach plastycznych z pasją do muzyki i tańca. Z powodzeniem łączyła naukę w naszym Gimnazjum z kształceniem w szkole muzycznej w Poznaniu. Naukę kontynuuje w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu oraz średniej szkole muzycznej.

Rok szkolny 2016/2017
Maja Maćkowiak – kl. III d (wychowawca Agnieszka Bagrowska)

Średnia ocen: 5,33
Dziewczyna o wielu talentach, twórczyni filmu „Powietrze” wyróżnionego przez Urząd Marszałkowski. Aktywnie pracowała na rzecz klasy, szkoły, a także społeczności lokalnej. Naukę kontynuuje w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu.

Rok szkolny 2015/2016
Mateusz Heliński – kl. III a (wychowawca Paulina Grzesiak)

Średnia ocen: 5,56
Od pierwszej klasy otrzymywał wzorową ocenę z zachowania, zdobył wyróżnienie „Brązowa Sowa”. Perfekcjonista – powierzone mu zadania starał się realizować na najwyższym poziomie. Świetny Mówca. Naukę kontynuuje w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.

Rok szkolny 2014/2015
Natalia Maćkowiak – kl. III a (wychowawca Anna Filipiak – Morchat)

Średnia ocen: 5,9
Tytan pracy, spokojna, opanowana, dociekliwa, sumienna, koleżeńska – to tylko niektóre przymioty naszej najlepszej absolwentki. Natalia, m.in. znalazła się w gronie laureatów konkursu Złota Żaba z języka polskiego. Naukę kontynuuje w VI Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.

Rok szkolny 2013/2014
Barbara Mroczek – kl. III a (wychowawca Agnieszka Bagrowska)

Średnia ocen: 5,72
Wszechstronnie utalentowana absolwentka. Tajemnic nie mają przed nią nie tylko różne przedmioty szkolne, ale dyscypliny sportu, m.in. zapasy. Świetna organizatorka, która posiada niezwykłą zdolność wydłużania doby, gdyż na wszystko znajduje czas.

Rok szkolny 2012/2013
Urszula Stachowiak – kl. III e (wychowawca Dorota Świerczyńska)

Średnia ocen: 5,5
Artystka o ścisłym umyśle, absolwentka naszego gimnazjum, ale uczennica szkoły tańca i baletu; miłośniczka muzyki różnej, wrażliwa na sztukę, literaturę, sprawy ekologii oraz drugiego człowieka; naukę kontynuuje w VI LO W Poznaniu.

Rok szkolny 2011/2012
Ada Miśnik – kl. III a (wychowawca Aneta Kot)

Średnia ocen: 5,5
Ta absolwentka to świetny biolog, dociekliwy matematyk, oryginalny interpretator poezji, poszukujący niepowtarzalnych rozwiązań plastyk – czyli – człowiek renesansu; zdobywczyni wyróżnienia, finalistka, uczestniczka , autorka; naukę kontynuuje w II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.

Rok szkolny 2010/2011
Przemysław Kałek – kl. III c (wychowawca Beata Suluk)

Średnia ocen: 5,6
Absolwent z pasją i sercem; wszechstronny sportowiec; brał udział w licznych konkursach przedmiotowych; jeden z „EKO – noblistów” oraz radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Swarzędzu; naukę kontynuuje w LO w Zespole Szkół nr 2 w Swarzędzu.

Rok szkolny 2009/2010
Aleksandra Wróblewska – kl. III a (wychowawca Małgorzata Nowak)

Średnia ocen: 5,73
Absolwentka, która sama sobie stawia coraz wyższe wymagania, łącząc wiedzę ze sportem; ambitna, perfekcyjna, zaangażowana w życie szkoły; naukę kontynuowała w VI LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2008/2009
Natalia Syguła – kl. III b (wychowawca Szymon Krakowski)

Średnia ocen: 5,6
Inicjatorka, organizatorka i uczestniczka wielu uroczystości szkolnych; pracowita, ambitna i konsekwentna; naukę kontynuowała w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.

Rok szkolny 2007/2008
Nina Gruszczyńska – kl. III c (wychowawca Paweł Kubiak, Katarzyna Pazdej)

Średnia ocen: 5,93
Absolwenta zarażona pasją wiedzy i dociekliwości, przepełniona altruizmem, wrażliwością i ogromną charyzmą; uczestniczka wielu programów edukacyjnych oraz konkursów; świetny sportowiec; naukę kontynuowała w Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Rok szkolny 2006/2007
Hanna Dmowska – kl. III a (wychowawca Izabela Kurowska)

Średnia ocen: 5,64
Żywiołem tej absolwentki jest twórcze działanie – pomysłodawczyni i współorganizatorka wielu niezapomnianych imprez szkolnych, np. „Sówki – Noblinki”, „Mister Szkoły”, „Taniec z nauczycielami”; naukę kontynuowała w I LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2005/2006
Natalia Paszek – kl. III c (wychowawca Katarzyna Bajon)

Średnia ocen: 5,64
Zdobywczyni prestiżowych miejsc w wielu różnorodnych konkursach; osoba wszechstronnie uzdolniona i wielokrotnie niezastąpiona podczas szkolnych uroczystości; naukę kontynuowała w X LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2004/2005
Zofia Ziętkiewicz – kl. III f (wychowawca Anna Jarkowska)

Średnia ocen: 5,71
Absolwentka o niezwykle wszechstronnych zainteresowaniach; zajęła 2 miejsce w Polsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „NET-DAYS”; 1.06.2004 zasiadła w ławie sejmowej na Wiejskiej w Warszawie, jako posłanka na Sejm RP Dzieci i Młodzieży; naukę kontynuowała w III LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2003/2004
Karolina Pietrzak – kl. III g (wychowawca Dorota Kopczyńska)

Średnia ocen: 5,61
Absolwentka, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby drugiego człowieka; naukę kontynuowała w Technikum Weterynaryjnym we Wrześni.

Rok szkolny 2002/2003
Karolina Kacprzak – kl. III h (wychowawca Monika Tischer)

Średnia ocen: 5,84
Uczestniczka wielu konkursów, sesji naukowej na temat „Edukacja rówieśnicza” oraz referendum prasowego z Wojewodą Wielkopolskim i Kuratorem Oświaty; niezwykle aktywnie zaangażowana w życie szkoły; naukę kontynuowała w Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Rok szkolny 2001/2002
Angelika Modelska – kl.III h (wychowawca Andrzej Rothe)

Średnia ocen: 6,0
Laureatka i finalistka wielu konkursów; naukę kontynuowała w II LO w Poznaniu w klasie z międzynarodową maturą.

Skip to content