Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu
Samorząd Uczniowski

ROK SZKOLNY 2022/2023

Wrzesień miesiącem samorządności

29 września  klasy 4-8 uczestniczyły w bardzo ważnym wydarzeniu, mianowicie wybierali samorządowców do Samorządu Szkolnego.

 

Wyniki są następujące:

przewodniczącą samorządu została Amelia Dachtera z kl. 8c. Wraz z Amelią do samorządu weszli:

         Aleksandra Stachowiak kl. 4d,  Adrian Roś kl. 4c,     Michał Dubiel kl. 5b, Natalia Czernielewska kl. 5a, Wiktoria Widera kl. 5a,  Oliwia Zamojska kl. 5b, Antonina Adamczak kl. 5a,  Malwina Czerniawska kl. 5a,  Aleksandra Polak kl. 5a

Samorządowcy mają za sobą pierwsze zebranie z opiekunem Samorządu Uczniowskiego panem Michałem Komisarkiem i wiele ciekawych pomysłów do wprowadzenia  w szkole.

Dziękuję pani pedagog Patrycji Wróblewskiej oraz pani Małgorzacie Cieślak za pomoc  w przeprowadzeniu wyborów szkolnych oraz uczennicom z kl. 8, które czuwały nad poprawnością przebiegu wydarzenia.

Samorządowi życzę owocnej i efektywnej współpracy.

Lider do spraw samorządności: Julita Książek-Myślińska

Galeria zdjęć:

ROK SZKOLNY 2021/2022


SAMORZĄDOWE AKTUALNOŚCI

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

29 października 2021 Przewodniczący: Michał Grąbczewski 8c I Zastępca: Hubert Bełdowski 7a II Zastępca: Patrycja Sikorska 7a Głosowanie zostało przeprowadzone stacjonarnie oraz online na platformie MS TEAMS (za pośrednictwem formularza FORMS). Dziękujemy wszystkim uczniom za oddanie głosu, a wszystkim kandydatom za chęć udziału oraz za ciekawe i kreatywne plakaty. Zapraszamy serdecznie wszystkich kandydatów do aktywnego udziału w spotkaniach Samorządu Uczniowskiego. Czekamy na Wasze pomysły i spostrzeżenia… Razem możecie wpływać na funkcjonowanie szkoły! Szczegóły i terminy spotkań będą pojawiać się w wiadomościach na e-dzienniku. Opiekun SU Michał Komisarek

31 października – Bal Wszystkich Świętych oraz Halloween

31 października w naszej szkole był dniem nietypowym – uczniowie  przyszli w bardzo ciekawych strojach, by wziąć udział w pierwszym w tym roku punktowanym konkursie Samorządu Uczniowskiego w ramach „Ligi Klas”. Konkurs wygrała klasa VIII b, której uczniowie stanęli na wysokości zadania i w komplecie przybyli przebrani za ulubione postacie. Najciekawsze stroje mieli: Radomir Podolak – Laskowski z klasy VIII b oraz Michalina Bielawska z klasy VI b. Wszystkim uczniom, którzy przyszli tego dnia przebrani i włożyli w ich przygotowanie wiele wysiłku – serdecznie gratulujemy! ?
[su_spoiler title=”Rok szkolny 2018/2019″ style=”fancy” icon=”arrow”] PREZYDIUM RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PRZEWODNICZĄCY – JAKUB LISIECKI WICEPRZEWODNICZĄCE – ZOFIA JASIŃSKA, ZUZANNA KSIĄŻEK KOORDYNATOR SEKCJI: ANNA MRÓWCZYŃSKA
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Dnia 5 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyborach głosowało 343 uczniów. Największą liczbę głosów otrzymał Jakub Lisiecki z klasy VIII c, tym samym zostając przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. W prezydium znaleźli się także: Zofia Jasińska, Zuzanna Książkiewicz i Anna Mrówczyńska. Pozostali kandydaci również dostali się do Samorządu Uczniowskiego. Liczymy na wiele wspaniałych pomysłów! Tekst: Anna Mrówczyńska, Martyna Kaleta Fotogaleria: Janek Stachowiak
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Rada Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu składa Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3 najlepsze życzenia: satysfakcji z wykonywanej pracy, optymizmu, uśmiechu oraz licznych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.
KONKURS „KLUB SZKOLNEGO DETEKTYWA” ROZSTRZYGNIĘTY Samorząd Uczniowski ma przyjemność ogłosić, że tytuł Szkolnego Detektywa w roku szkolnym 2018/2019 otrzymuje Wiktoria Lewkowicz z klasy V c. Uczennica odznaczyła się niesamowitą spostrzegawczością i intuicją na miarę Sherlocka Holmes’a. Serdecznie gratulujemy! Pod zdjęciami z dzieciństwa, ukryli się: nr 1 Pani Krystyna Pokorska (pedagog), nr 2 Pani Anna Jasińska (język angielski), nr 3 Pani Izabela Kurowska (historia i wos), nr 4 Pan Tomasz Tylman (język polski), nr 5 Pani Dorota Świerczyńska (dyrektor szkoły, geografia), nr 6 Pani Marta Stępień (matematyka), nr 7 Pani Dorota Sowińska (język polski).
31 października – Bal Wszystkich Świętych  Tego dnia w naszej szkole uczniowie przybyli w strojach ulubionego świętego lub halloweenowym. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W NASZEJ SZKOLE Dnia 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Na parterze naszej szkoły uczniowie klas pierwszych i drugich przyczepiali do gałęzi „Drzew Życzliwości” kartki z dobrymi słowami i pozdrowieniami. Uczniowie starszych klas mieli za zadanie odnaleźć ukryte w całej szkole kartki ze specjalnie na te okazje przygotowanymi sentencjami.  Dodatkowo można było zdobyć kilka punktów w Lidze Klas ubierając się na żółto – kolorze optymizmu i radości.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 13 stycznia nasza szkoła wzięła udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku datki przekazane zostały na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, a wydarzenie odbywało się pod hasłem: „Gramy dla małych i dużych bez focha” oraz „Pomaganie jest dziecinnie proste”.  Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje Nauczycielom, którzy tego dnia opiekowali się wolontariuszami. [/su_spoiler]

31 października – Bal Wszystkich Świętych oraz Halloween

31 października w naszej szkole był dniem nietypowym – uczniowie  przyszli w bardzo ciekawych strojach, by wziąć udział w pierwszym w tym roku punktowanym konkursie Samorządu Uczniowskiego w ramach „Ligi Klas”. Konkurs wygrała klasa VIII b, której uczniowie stanęli na wysokości zadania i w komplecie przybyli przebrani za ulubione postacie. Najciekawsze stroje mieli: Radomir Podolak – Laskowski z klasy VIII b oraz Michalina Bielawska z klasy VI b. Wszystkim uczniom, którzy przyszli tego dnia przebrani i włożyli w ich przygotowanie wiele wysiłku – serdecznie gratulujemy! ?


[su_spoiler title=”Rok szkolny 2018/2019″ style=”fancy” icon=”arrow”]

PREZYDIUM RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PRZEWODNICZĄCY – JAKUB LISIECKI

WICEPRZEWODNICZĄCE – ZOFIA JASIŃSKA, ZUZANNA KSIĄŻEK

KOORDYNATOR SEKCJI: ANNA MRÓWCZYŃSKA


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 5 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyborach głosowało 343 uczniów. Największą liczbę głosów otrzymał Jakub Lisiecki z klasy VIII c, tym samym zostając przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. W prezydium znaleźli się także: Zofia Jasińska, Zuzanna Książkiewicz i Anna Mrówczyńska. Pozostali kandydaci również dostali się do Samorządu Uczniowskiego. Liczymy na wiele wspaniałych pomysłów!

Tekst: Anna Mrówczyńska, Martyna Kaleta

Fotogaleria: Janek Stachowiak


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Rada Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu składa Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3 najlepsze życzenia: satysfakcji z wykonywanej pracy, optymizmu, uśmiechu oraz licznych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.


KONKURS „KLUB SZKOLNEGO DETEKTYWA” ROZSTRZYGNIĘTY

Samorząd Uczniowski ma przyjemność ogłosić, że tytuł Szkolnego Detektywa w roku szkolnym 2018/2019 otrzymuje Wiktoria Lewkowicz z klasy V c. Uczennica odznaczyła się niesamowitą spostrzegawczością i intuicją na miarę Sherlocka Holmes’a. Serdecznie gratulujemy!

Pod zdjęciami z dzieciństwa, ukryli się: nr 1 Pani Krystyna Pokorska (pedagog), nr 2 Pani Anna Jasińska (język angielski), nr 3 Pani Izabela Kurowska (historia i wos), nr 4 Pan Tomasz Tylman (język polski), nr 5 Pani Dorota Świerczyńska (dyrektor szkoły, geografia), nr 6 Pani Marta Stępień (matematyka), nr 7 Pani Dorota Sowińska (język polski).


31 października – Bal Wszystkich Świętych 

Tego dnia w naszej szkole uczniowie przybyli w strojach ulubionego świętego lub halloweenowym. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem.


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W NASZEJ SZKOLE

Dnia 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Na parterze naszej szkoły uczniowie klas pierwszych i drugich przyczepiali do gałęzi „Drzew Życzliwości” kartki z dobrymi słowami i pozdrowieniami. Uczniowie starszych klas mieli za zadanie odnaleźć ukryte w całej szkole kartki ze specjalnie na te okazje przygotowanymi sentencjami.  Dodatkowo można było zdobyć kilka punktów w Lidze Klas ubierając się na żółto – kolorze optymizmu i radości.


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

13 stycznia nasza szkoła wzięła udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku datki przekazane zostały na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, a wydarzenie odbywało się pod hasłem: „Gramy dla małych i dużych bez focha” oraz „Pomaganie jest dziecinnie proste”.  Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje Nauczycielom, którzy tego dnia opiekowali się wolontariuszami.

[/su_spoiler]
Skip to content