09.04.2014r. uczniowie naszej szkoły realizowali kolejny punkt projektu edukacyjnego „EKONOBLIŚCI”. Z tej okazji wybraliśmy się na zajęcia warsztatowo-wykładowe do Poznania na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza- Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych. Odbywał się tam XVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki.
Gdy dojechaliśmy na miejsce, naszym oczom ukazał się duży, nowoczesny budynek, w niczym nieprzypominający szkoły. Po wejściu do środka udaliśmy się do sali dendrochronologicznej i mikromorfologii osadów, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach „Z mikroskopem wśród skał i drzew”. Podczas zajęć mieliśmy okazję wykonywania preparatów mikroskopowych drewna krzewinek arktycznych oraz osadów polodowcowych, a także samodzielnej pracy z aparaturą badawczą. Następnie udaliśmy się do Muzeum Ziemi, w którym mieszczą się zbiory minerałów i skał WNGiG UAM. W Muzeum prezentowane są eksponaty o charakterze muzealnym i dydaktycznym z zakresu paleontologii, mineralogii, petrologii i inne. Wystawa obejmuje minerały i skały Dolnego Śląska, okolic Strzegomia i Sudetów. Szczególną ciekawość wzbudziły okazałe meteoryty z Rezerwatu „Morasko”. Kolejnym punktem programu były zmagania kilku odważnych dziewczyn w „pojedynku gigantów”– układaniu geograficznych puzzli na czas. Niewiele brakowało do pobicia rekordu… Na koniec przeszliśmy do ogromnej i nowoczesnej auli, gdzie został przeprowadzony wykład „Powódź i susza w Amazonii”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o królowej rzek ,a także o zagrożeniach „Zielonych Płuc Ziemi”.
W drodze powrotnej pełni wrażeń wymienialiśmy się wiedzą, którą przekazano nam na wykładach, a także podczas wizyty w muzeum. Taki dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych.