Świat znów zakręcił się wokół Trójki
Świat znów zakręcił się wokół Trójki

Świat znów zakręcił się wokół Trójki

„Świat się kręci wokół Trójki”

 Pod takim hasłem odbył się w minioną niedzielę jedenasty już festyn szkolny w Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu. Honorowym patronem imprezy była pani burmistrz Anna Tomicka, w jej imieniu festyn oficjalnie rozpoczął dyrektor Gimnazjum nr 3 pan Waldemar Biskupski. W słoneczne, niedzielne popołudnie dla mieszkańców Swarzędza organizatorzy (Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice z „Trójki”) przygotowali wiele atrakcji. Miłośnicy dwóch kółek mogli wziąć udział  w V Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, zorganizowanym przez swarzędzką firmę Brodex.

Na scenie wystąpili utalentowani muzycznie uczestnicy sekcji piosenki z Domu Kultury w Swarzędzu oraz uczniowie i absolwenci Trójki m. in. Szymon Michalak, Piotr Kolankiewicz, Sandra Grzegorczyk oraz zespół „Bandi Coot”. Wielu widzów obejrzało pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu OSP w Kobylnicy. Swoje umiejętności zaprezentował również Poznański Klub Karate Kyokushimo pod kierunkiem pana Macieja Kowalczyka.

Oprócz występów artystycznych organizatorzy przygotowali również dla zmęczonych upałem widzów „coś dla ciała”, czyli stoiska z grillem, pysznymi ciastami, przygotowanymi przez uczniów, napojami i grochówką. Drużyny medyczne uczniów klas trzecich rywalizowały w konkursie ratownictwa medycznego.

fot. Zuzanna Filipowicz kl.2e

Dla najmłodszych przygotowano ogródek zabaw, starsze dzieci mogły spróbować swoich sił w konkursach sportowych, m.in. w strzelaniu z wiatrówki, przygotowanym przez Swarzędzkie Bractwo Kurkowe oraz w konkursach rodzinnych. W tym roku nowością był występ szkolnego teatru. Grupa uczniów z klasy II c pod opieką pani Pauliny Grzesiak przestawiła widowisko pt. „Tymoteusz Rymcimci”, w którym aktorzy stają się animowanymi lalkami. Tradycją i atrakcją festynu była również loteria fantowa, w której co piąty los, dzięki sponsorom wygrywał. Każdy los brał również udział w losowaniu nagrody głównej. W tym roku szczęście uśmiechnęło się do ucznia z Trójki, z klasy IIa,  który stał się szczęśliwym posiadaczem roweru, ufundowanego przez firmę Brodex.

fot. Natalia Kowalewska kl.2e

Uczestnicy festynu bardzo licznie wzięli także udział w konkursie na hasło propagujące aktywny sposób spędzania czasu z rodziną. Pierwsze miejsce w konkursie za hasło „Wyloguj się z sieci i zabierz na rower dzieci” zostało nagrodzone srebrnym serduszkiem.

Publiczność na festynie, mimo upalnej niedzieli, jak zwykle dopisała. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników szkoły, uczniów i rodziców udało się kolejny raz zorganizować ciekawą imprezę dla lokalnej społeczności. Warto również dodać, że wszystkie fundusze, zebrane podczas festynu będą przeznaczone na doposażenie szkolnej pracowni multimedialnej.

Kolejny, XII już festyn za rok, mamy nadzieję, że znów przyciągnie sympatyków Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów oraz swarzędzkich miłośników dwóch kółek.

Izabela Kurowska

fot. A. Kot

fot.Zuza i Natalia

Skip to content