SKYPE LESSONS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

21 maja 2014 roku w Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu ruszył cykl lekcji Skype  z języka angielskiego z inicjatywy nauczyciela języka angielskiego Katarzyny Bajon. Nasza  szkoła została zgłoszona do udziału w tym projekcie przez w/w nauczyciela , a następnie wybrana spośród wielu innych szkół do przygotowania i przeprowadzenia zajęć z języka angielskiego w ramach projektu – „Otwórzmy się na języki” organizowanego przy współudziale British Council.  Zajęcia zostały poprowadzone przez Jon’a Green’a z British Council.

Tematyka zajęć dotyczyła codziennego życia w Wielkiej Brytanii, najciekawszych miejsc w tym kraju, kultury, w tym sportu oraz muzyki, a przede wszystkim użycia języka angielskiego jako jedynej formy komunikacji. Uczniowie mieli możliwość poznać ciekawostki na temat tego pięknego kraju, poznać go od nieco innej strony – oczami jej mieszkańca.

Ogromnym atutem przeprowadzonych zajęć było wykorzystanie języka angielskiego w komunikacji bezpośredniej pomiędzy native speaker’em a uczniami. Uczniowie nauczyli się przełamywać barierę komunikacyjną w języku obcym w kontakcie z tzw. „żywym językiem”.

Zajęcia zmotywowały uczniów do rozwijania  zainteresowania językiem angielskim, podnoszenia własnych umiejętności. Rozwinęły w uczniach tolerancję i otwartość na inną kulturę oraz dały możliwość znalezienia się w wirtualnej Wielkiej Brytanii wraz z jej mieszkańcem przed planowanymi warsztatami językowymi w Londynie.

Zajęcia okazały się niezwykle interesujące, zarówno dla uczniów, jak i Jon’a Green’a. Poprowadzone zostały w sposób swobodny i bardzo naturalny. Jon Green zaproponował ich kontynuację w naszej szkole.

Katarzyna Bajon