Październik miesiącem bibliotek szkolnych.
Październik miesiącem bibliotek szkolnych.

Październik miesiącem bibliotek szkolnych.

W roku 1999r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) ustanowiło nowe święto. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.
Święto bibliotek szkolnych ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Książka to przyszłość”.

        W ramach obchodów MMBSz biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do włączenia się w akcje i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną.

      W październiku odbyła się uroczystość pasowania i przyjęcia w poczet nowych czytelników naszych najmłodszych uczniów z klas pierwszych, którzy po złożeniu przyrzeczenia otrzymali karty czytelnicze.

     W czasie święta bibliotek szkolnych można było wziąć udział w konkursie na najładniejszą zakładkę do książki, a także stworzyć plakat zachęcający do czytania. W bibliotece także odbyła się wystawa prac uczniów klas piątych – makiet pałacu boga Posejdona, które można było obejrzeć w październiku i listopadzie. Z okazji Dnia Poczty Polskiej zachęcaliśmy uczniów do wysyłania listów i kartek pocztowych.

      Od października do grudnia trwa także kiermasz taniej książki, w czasie którego można nabyć atrakcyjne pozycje książkowe w niższych cenach.

    Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania z naszych zbiorów.

Skip to content