Listopadowa zaduma
Listopadowa zaduma

Listopadowa zaduma

         14 listopada 2018 r. w szkole odbył się spektakl słowno-muzyczny. Głównymi aktorami widowiska byli uczniowie naszej szkoły z klas: 4c, 7a i 7b, pod przewodnictwem pani Anny Kostrzewskiej.
Celem nadrzędnym tego spektaklu było umożliwienie zarówno widzom, jak i aktorom chwili zadumy, refleksji, wspomnień w to listopadowe popołudnie, o tych których już wśród nas nie ma; o tych, których brakuje nam najbardziej; tych, za którymi tęsknimy, ponieważ nie zawsze możemy pozwolić sobie na sekundę zadumy. Sam na sam ze swoimi myślami, wspomnieniami.
Właśnie taki jest dzień 1 listopada, kiedy odwiedzamy groby naszych zmarłych z rodziny, przyjaciół, znajomych. Nie musimy się wtedy spieszyć, mamy czas, by zastanowić się nad swoim życiem. Szczególnie w tych zwariowanych czasach, gdy każdy z nas pędzi co tchu przed siebie, by zdążyć ze wszystkim, by o niczym nie zapomnieć, by nie zawieść innych ludzi.
Jednym z tych, których wspominaliśmy, był Karol Wojtyła, człowiek niezwykły, papież, którego znał cały świat – JAN PAWEŁ II. 2 kwietnia 2005r. na zawsze pozostawił nas zalanych bólem i cierpieniem.
Karol Wojtyła pozostawił po sobie niewyczerpane pokłady mądrości, dzięki którym każdy z nas może odczytać drogowskazy, którymi powinien się kierować idąc przez życie. Wspaniały, wyjątkowy człowiek, ten który pozostanie w naszych na zawsze.

AK

Skip to content