My, dzieci z dworca ZOO
My, dzieci z dworca ZOO

My, dzieci z dworca ZOO

Do czego doprowadzają narkotyki – „My, dzieci z dworca ZOO”

11 czerwca uczniowie z klasy 1c i 1d pod opieką pani B. Suluk i H. Gruszczyńskiej pojechali do Poznania, aby obejrzeć w kinie Apollo sceniczną adaptację powieści „My dzieci z dworca ZOO” przygotowaną przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia.

Wcześniej, korzystając z pięknej pogody, odbyliśmy pieszą wycieczkę po stolicy Wielkopolski. Odwiedziliśmy urocze zakątki Śródki, podziwialiśmy poznańską Katedrę, wraz z licznie zebranymi przed Ratuszem maluchami (i nie tylko!) o godzinie 12.00 liczyliśmy, ile razy trykną się różkami koziołki.

Spektakl zrobił na wszystkich tak duże wrażenie, że obejrzeli go w absolutnej ciszy. Reżyser – Konrad Worden przeniósł akcję z Berlina lat 80. do współczesnej Polski, a główna bohaterka, której losy mogliśmy śledzić, miała na imię Kasia.

Grze aktorów towarzyszyły różnego rodzaju slajdy i filmy wyświetlane na ścianie, a także dobrze dobrana muzyka.

Przedstawienie zmuszało do refleksji i na pewno uświadomiło każdemu, że narkotyki i dopalacze są tym, od czego trzeba trzymać się najdalej.   Wielu także nurtowało pytanie, czy papierosy palone przez aktorów na scenie były prawdziwe…

Skip to content