XIV Gminny Konkurs Ekologiczny już za nami
XIV Gminny Konkurs Ekologiczny już za nami

XIV Gminny Konkurs Ekologiczny już za nami

08.06.2015  odbył się w Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów XIV Gminny Konkurs Ekologiczny. W tym roku pod hasłem:  ,,Elektrośmieci – problem XXI wieku”. Udział wzięła młodzież ze wszystkich gimnazjów naszej gminy. Młodzi ludzie nie tylko sprawdzali swoją wiedzę z zakresu ekologii, ale również integrowali się i świetnie bawili. Pięcioosobowe drużyny rywalizowały w różnych konkurencjach sprawdzających wiedzę, sprawność fizyczną i ilość dopisującego  szczęścia.

W tym roku poziom był bardzo wyrównany, a najlepsze zespoły zostały wyłonione dopiero po dogrywce. Najwięcej punktów zdobył zespół z Gimnazjum nr 3 w składzie: Karolina Stankowska, Monika Stelmaszewska, Bogna Kurczewska, Daniel Rogulski i Małgorzata Czupryniak. Drużyna, która straciła tylko jeden punkt to grupa A z Gimnazjum nr 2: Agata Dopierała, Weronika Górna, Zuzanna Kujawa, Wiktoria Pilarska i Weronika Górna. Kolejna wyróżniona szkoła to gimnazjum w Zalasewie zespół A: Agnieszka Fink, Marta Foltynowicz, Michał Mazurkiewicz, Łukasz Mazurkiewicz, Adrian Mróz.

Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie, a nauczycielom – opiekunom za przygotowanie młodzieży oraz zapraszamy za rok.

K.S. – F.

 Zdjęcia Zuzanna Filipowicz:

Skip to content