Kiermasz książek używanych
Kiermasz książek używanych

Kiermasz książek używanych

Dnia 24.06.2014r. w godzinach od 11:00 do 14:00 w sali konferencyjnej odbył się szkolny kiermasz książek. Organizatorami tego przedsięwzięcia po raz kolejny były Ola i Zuzia z klasy 2a, a także uczniowie z klasy 3c: Natalia, Julia, Agnieszka, Ada, Ola, Paulina, Tomek oraz dwaj uczniowie z klasy 3d – Wojtek i Kamil. Zadaniem kiermaszu była możliwość kupna w atrakcyjnej cenie używanych książek do wybranej klasy gimnazjum, które wcześniej zostały wycenione i przyniesione przez uczniów naszej szkoły.

Stanowiskiem z książkami do 1 klasy gimnazjum zarządzali Tomasz Szkudlarek, Wojciech Wawrzyniak oraz Kamil Senski. Podręczniki dla klas drugich sprzedawały Adrianna Stachowiak i  Aleksandra Książkiewicz, natomiast trzecich: Julia Furmaniak, Agnieszka Budzyńska oraz Paulina Antas. Najważniejsze stanowisko kasowe było królestwem dziewcząt z klasy drugiej, a także Natalii Echaust. Uczennice każdemu wydawały pokwitowanie, jak w profesjonalnym sklepie.

Uczniowie próbowali różnymi sposobami przyciągnąć klientów. Jeden z nich swoje książki opatrzył napisem reklamowym: „OKAZJA! KOMPLET KSIĄŻEK ZA 50 ZŁ!” i dzięki temu szybko zostały sprzedane, gdyż już pierwszy klient uległ promocji.

Około godziny 11:30 przyszła pierwsza fala klientów. Uczniowie ledwo dawali sobie radę z doradzaniem, a kasa, przy której siedziały organizatorki, nie miała chwili wytchnienia. Po zakończeniu kiermaszu pozostałe książki wróciły do ich właścicieli. Koordynatorki odhaczały książki z list dostarczonych przez uczniów, by potem wydać pieniądze gimnazjalistom, których książki zostały sprzedane.

Kiermasz cieszył się niebywałym powodzeniem, a dowodem na to może to, że ze sprzedaży książek uzyskano kwotę przekraczającą 4 tysiące złotych.

P.S.

Osoby, które przyniosły książki na kiermasz, proszone są o zgłaszanie się po pieniądze i niesprzedane podręczniki.

Agnieszka Budzyńska

Skip to content