Zaczarowana muzyka

Dnia 16 czerwca 2014 roku już po raz piąty w Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu odbył się Gminny Konkurs Piosenki pt „Zaczarowana melodia”.  Patronat nad imprezą objął radny Miasta i Gminy Swarzędz Piotr Budziński.

W roli wokalistów wystąpili uczniowie Zespołu Edukacyjno–Terapeutycznego Gimnazjum nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Widać było ogromne zaangażowanie uczestników, emocje i radość. Wszyscy prezentowali swój repertuar niczym prawdziwe gwiazdy. Festiwal swoją obecnością uświetnili: piosenkarka Halina Benedyk oraz  ks. Robert Klemens, którzy również włączyli się do wspólnej zabawy, wykonując piosenki i układy taneczne.

Widownia doskonale się bawiła. Przez ponad dwie godziny rozbrzmiewały znane i lubiane polskie piosenki. Nie zabrakło również akcentu związanego z kanonizacją Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji ks. Robert Klemens zaśpiewał wraz z dziećmi przebój Leonarda Cohena „Alleluja”.

Muzyka to wielka radość, wzruszenie, siła i budowanie więzi z innymi. Tę radość było widać zarówno wśród uczestników, jak i zaproszonych gości. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze i zostawiło wiele pozytywnych wrażeń. Każdy z uczestników został obdarowany dyplomem oraz nagrodą – wielkim pluszowym sercem. Kto wie – może któregoś z wykonawców zobaczymy kiedyś na wielkiej scenie…? Już dziś trzymamy kciuki. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu.

Sponsorzy imprezy:

Urząd Miasta i Gminy Swarzędz
Radny Miasta i Gminy Swarzędz: Piotr Budziński
Radny Miasta i Gminy Swarzędz: Marcin Lis
Radna Powiatu Poznańskiego: Barbara Antoniewicz
Rada Rodziców Gimnazjum nr 3
Kwiaciarnia i Pracownia Florystyczna „101 płatków”
Hurtownia „Cybina”

Emilia Wiśnioch

fot. Zuzanna Filipowicz:

fot. Natalia Kowalewska: