Nasza szkoła kolejny raz brała udział w akcji społeczno–edukacyjnej Żonkile upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim.
W holu szkoły uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć małą wystawę przedstawiającą historię getta w Warszawie oraz powstania w getcie warszawskim, pierwszego miejskiego powstania w okupowanej Europie.
Na lekcjach historii, uczniowie dowiedzieli się dlaczego żonkile są symbolem tego powstania i dlaczego młodzi Żydzi zdecydowali się walczyć w 1943 r.
W klasach VI i VII uczniowie poznali historię dzielnicy żydowskiej w Warszawie na podstawie filmu w stylistyce youtuberskiej „Muranów – Dzielnica Północna”.
Ósmoklasiści obejrzeli film „Zdążyć przed Panem Bogiem” o Marku Edelmanie, był to pretekst do rozmowy o odwadze, godności i godnej śmierci.
W klasach młodszych uczniowie na podstawie opowiadania „Czelendż” rozmawiali o odwadze bycia sobą i o tym, jak ważne jest, by reagować, kiedy ktoś bliski może być w niebezpieczeństwie.
Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności i pamięć o przeszłości.









