Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Miejsce, gdzie wnuki zawsze mogą przyjść, jeśli tego właśnie potrzebują. I nie mówią im, co powinni zrobić, bo to aż w nadmiarze otrzymują od rodziców. Pozwalają wnukom samym rozwiązywać swoje problemy.
Jennifer Weiner
7.02.2019r. szkolny hol zapełniły Babcie i Dziadkowie. To dla nich najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przygotowali przepiękny występ. Za serce chwytały uśmiechy, śmiałe pomachanie ręką, ekspresyjnie wypowiedziane słowa. Niektórych artystów zjadała trema, ale widok bliskich, kochanych osób rozwiązywał wszystkie supełki. Spojrzenia mówiły więcej niż słowa. Łezka w oku Babci, duma w spojrzeniu Dziadka i ONI – najszczęśliwsi – wnuczki i wnukowie. Między innymi w takich sytuacjach widać tę niezwykłą więź, jaka łączy te dwa pokolenia. Rodzice muszą – wychowywać, dbać, utrzymywać (itd.), dziadkowie – mogą – po prostu być i dlatego często są oparciem, przytuliskiem, pocieszaczem, cudownym sprzymierzeńcem w rozwoju młodego człowieka, bo to przecież ONI mają doświadczenie kilku pokoleń i spokój, którego młodszym często brakuje.
Wrażeń dostarczyli:
klasa 1a (wych. Renata Szatkowska) – piosenka „Nasi kochani Babcia i Dziadek”
klasa 1b (wych. Magdalena Eltmann) – piosenka „Czacza dla Babci i Dziadka”
klasa 1c (wych. Agnieszka Stachowiak) – piosenka „Babcia od bajek, Dziadek od zagadek”
klasa 1d (wych. Renata Owczarzak) – piosenka „Samo ciało to za mało”
klasa 2b (wych. Aleksandra Baran) – układ taneczny
klasa 2a (wych. Aleksander Wiatr) – przedstawienie „Ananasy z naszej klasy”
klasa 2a i 2b – „Piosenka dla Babci i Dziadka”
To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.
Rudolph Giuliani
AK