Wykład „Facebook i polityka”
Wykład „Facebook i polityka”

Wykład „Facebook i polityka”

27 października uczennice z klasy 3A i 3D uczestniczyły w wykładzie dr. Jakuba Jakubowskiego – adiunkta w Zakładzie Marketingu Politycznego i Socjotechniki na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu pt. „Facebook i polityka”. Odbył się on w II Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu, a skierowany był do osób zainteresowanych naukami społecznymi.

Oto jak podsumowały spotkanie niektóre uczestniczki:

Konferencja była bardzo ciekawa, ponieważ poważny temat został pokazany troszkę żartem. Dowiedziałyśmy się, że sposób korzystania z social mediów przez polityków jest często błędny. Uważam, że korzystanie z mediów w celu rozpowszechniania swoich opinii jest dobrą rzeczą, jednak trzeba robić to rozumnie. Przede wszystkim mieć jakiś plan, sposób działania oraz korzystać z zasady ,,mniej znaczy więcej”.

Gabrysia Murawka

Wykład był na temat polityki na Facebooku. Pokazał on nam jakie metody stosują politycy w celu zyskania uznania społeczeństwa i jakie błędy popełniają. Wykład był przeprowadzony w ciekawy sposób, więc wiele osób było zainteresowanych.

Paulina Mroczkowska

Skip to content