Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre  Britain …
Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre Britain …

Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre Britain …

… –  “Oliver Twist” w języku angielskim

      8 listopada 2016 uczniowie klasy 2A naszego gimnazjum wraz z nauczycielami języka angielskiego Katarzyną Bajon i Julitą Książek wzięli udział w spektaklu teatralnym wykonanym przez brytyjską grupę teatralną TNT Theatre Britain z Londynu, która odwiedza nasz kraj co roku.

W tym roku młodzież mogła obejrzeć przedstawienie – „Oliver Twist” . Był to spektakl oparty na dziele brytyjskiego pisarza Charlesa Dickensa  o tym samym tytule, jednak przedstawiony w sposób humorystyczny, przez co spodobał się całej widowni.

 Reżyserami sztuki są Paul Stebbing oraz Phil Smith . Aktorzy teatru brytyjskiego świetnie wcielili się w głównych bohaterów tego dramatu opowiadającego o ciężkich czasach życia biedoty w dziewiętnastowiecznym Londynie. Sztuka doskonale ukazuje zderzenie dwóch światów : bogaczy i biednych .Podczas akcji utworu  dochodzi do całej masy komicznych sytuacji, a dobra gra aktorska  pozwala głębiej wczuć się w klimat utworu.

Niektórzy uczniowie mieli wręcz okazję wziąć udział w spektaklu. Wizyta w teatrze była znakomitą sposobnością do obcowania z żywym londyńskim angielskim. Po wyjściu z teatru uczniowie byli bardzo zadowoleni. Wszyscy będziemy miło wspominać ten wyjazd. Mamy nadzieję, że  w przyszłym roku  będziemy mogli znów wspólnie uczestniczyć w  innym spektaklu tej londyńskiej grupy teatralnej.

 

Katarzyna Bajon

Skip to content