W ZET – ach wiele się dzieje
W ZET – ach wiele się dzieje

W ZET – ach wiele się dzieje

W październiku dwukrotnie wybraliśmy się na spotkanie z leśniczym p. Ireneuszem Kamińskim – przyjacielem klasy. Pogadanka przeprowadzona przez leśniczego przybliżyła nam obraz jesiennego krajobrazu. Dodatkową atrakcją naszego spotkania było ognisko, pieczenie kiełbasek.

Wykorzystując czas wolny, rozegraliśmy mecz piłki nożnej na polanie leśnej. Zbieraliśmy też kasztany, żołędzie, kolorowe liście, które potem wykorzystaliśmy w naszych pracach plastycznych.

Uczniowie naszej klasy przystąpili do V Edycji Programu Edukacyjnego ”ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”– organizowanego przez markę Winiary oraz Federację Banków Żywności od 2010 roku.

Dzięki cotygodniowym zajęciom kulinarnym uczniowie poznają walory zdrowego odżywiania, samodzielnego gotowania, wspólnego spożywania posiłków. W ten sposób kształtują postawy proekologiczne oraz promują ideę niemarnowania żywności. Najwięcej radości sprawia wszystkim  degustacja przygotowanych potraw.

Co roku nasi uczniowie ZET razem z uczestnikami WTZ SPDST w Swarzędzu pilnie trenują Bocci. W tym roku szkolnym dołączyli do nas nowi uczniowie: Jakub Gajewski i Adam Woźniak. Dzięki zespołowej grze i wielu treningom odnieśli znaczny sukces, wygrywając zawody w Powiatowym Turnieju Bocci w Dopiewie. Obecnie wszyscy uczniowie trenują do Zimowego Turnieju Bocci .

Od tego roku szkolnego nową pasją uczniów ZET stały się  cotygodniowe ćwiczenia Nording Wacking. W każdą środę, jeśli pozwoli pogoda, w ramach w-f wychodzimy na spacer NW. Uczniowie, trenując koordynację ruchową, podziwiają zmieniającą się przyrodę nad swarzędzkim jeziorem.

 

Zespół Edukacyjno- Terapeutyczny

Skip to content