Uwierz w anioły
Uwierz w anioły

Uwierz w anioły

Anioły są wśród nas, wystarczy tylko w nie uwierzyć” – tymi słowami przywitały gości pomysłodawczynie spotkania poświęconego anielskim stworzeniom. Bibliotekarki Gimnazjum nr 3 – Elżbieta Dziedzic, Beata Suluk, Dominika Furman – starały się przybliżyć motyw anioła w literaturze i sztuce. Przygotowały przedstawienie, dekoracje i oprawę muzyczną. Występ przeplatany był wierszami i piosenkami. Uczennice klasy Ia przypominały anioły, miały skrzydła, aureole i piękne, białe suknie, recytowały wiersze znanych, polskich poetów, m.in.: Czesława Miłosza, Ernesta Brylla, ks. Jana Twardowskiego, poświęcone temu tematowi. Nauczycielka języka polskiego, p. Paulina Grzesiak, grała na gitarze i razem z uczennicą Dominiką Czechowską zaśpiewała utwory Starego Dobrego Małżeństwa: „Makatkę z aniołem” i „ Bieszczadzkie anioły”.

Spotkanie poświęcone niebiańskim stworzeniom miało wzbudzić refleksję na temat miłości i przekonać, że każdy z nas może stać się aniołem dla drugiego człowieka.

Po występie zaproszeni goście mogli obejrzeć kolekcje aniołów, pochodzące z prywatnych zbiorów nauczycieli gimnazjum. Dla wszystkich przygotowany był także słodki poczęstunek.

Dominika Furman

Skip to content