Miłość niejedno ma imię
Miłość niejedno ma imię

Miłość niejedno ma imię

Z okazji walentynek Biblioteka Szkolna Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu zorganizowała już po raz drugi konkurs recytatorski poezji miłosnej. Wzięło w nim udział 9 gimnazjalistów. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze polskich poetów, m.in.: Wisławy Szym-borskiej, Tadeusza Micińskiego, Tadeusza Borowskiego, Adama Asnyka, Marii Pawlikow-skiej-Jasnorzewskiej.

Komisja w składzie: Dyrektor Waldemar Biskupski, Beata Suluk, Dominika Furman oceniała wg następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Pierwsze miejsce ex quo zajęły dwie uczennice z klas trzecich: Dominika Dolińska i Kinga Matuszewska, które zdecydowały się na zaprezentowanie utworów naszej Noblistki – Wisławy Szymborskiej. Ich sposób recytacji i interpretacji utworów wzbudził zachwyt jury i publiczności. Drugie miejsce zajął Kamil Sierant – jedyny mężczyzna biorący udział w konkursie, który, wbrew stereotypom, potrafi mówić o miłości. Trzecie miejsce zajęła Natalia Kosicka z klasy 2c.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i słodki upominek. Laureatom gratulujemy i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Dominika Furman, Beata Suluk

Skip to content