URODZINY NIEPODLEGŁEJ W TRÓJCE – PODSUMOWANIE AKCJI
URODZINY NIEPODLEGŁEJ W TRÓJCE – PODSUMOWANIE AKCJI

URODZINY NIEPODLEGŁEJ W TRÓJCE – PODSUMOWANIE AKCJI

W tym roku szkolnym w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie realizowali działania projektowe pod hasłem „Urodziny Niepodległej”. Na urodziny każda klasa przygotowała kartkę urodzinową, piosenkę, kwiatek i prezent.

Celem projektu było przybliżenie uczniom wydarzeń i okoliczności związanych z odzyskaniem niepodległości w XI 1918 r., kształtowanie postaw patriotycznych oraz budzenie szacunku dla symboli narodowych.

Wykonane przez uczniów kartki urodzinowe z życzeniami dla Niepodległej w formie wystawy można obejrzeć w holu szkoły. Szczególnie wzruszające są kartki i życzenia przygotowane przez najmłodszych. Oto jedna z nich:

„Kochana Polsko, życzę Ci abyś zawsze była wolna i niepodległa, aby rządzili Tobą mądrzy przywódcy, by wszyscy Polacy kochali Cię i byli Ci wierni”.

Zadanie muzyczne czyli wspólne odśpiewanie wybranej pieśni patriotycznej, legionowej zostało uwiecznione przez klasy na krótkich filmikach.

Rok 2022 jest Rokiem Kobiet, dlatego zadanie dla starszych klas dotyczyło słynnych Polek, bez których nie byłoby niepodległej Polski. Uczniowie układali krzyżówki z nazwiskami kobiet niepodległości. Przydatna była mała wystawa na ten temat w holu szkoły.

Nasza szkoła brała również udział (jak co roku) w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. W czwartek 10 XI o godzinie 11:11 uczniowie w strojach galowych, z biało – czerwonymi kokardkami odśpiewali hymn państwowy, a klasa VIIIe reprezentowała Trójkę w tym wydarzeniu na swarzędzkim rynku.

Poniżej link do filmików z udziałem uczniów:


https://youtu.be/1hnu8Z8Wkkk
https://youtu.be/Dq2DsMrTKy8
https://youtu.be/TnbTk1MQMtk
https://youtu.be/G-hvCe4WEXE
https://youtu.be/TErLFd3-bYE
Skip to content