TURNIEJ WIELKANOCNY

V WIELKANOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH

5 kwietnia 2014 r. , na pięknych obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu spotkali się młodzi siatkarze z pięciu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Turniej objęty został Patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Poznańskiego pana Piotra Bardajewicza.

Nasze miasto reprezentowały dwie swarzędzkie szkoły – Gimnazjum nr 3 oraz Zespół Szkół nr 1. Uczestnikiem zawodów było również Gimnazjum nr 23 w Poznaniu, Gimnazjum w Pobiedziskach i Zespół Szkół w Grodzisku Wielkopolskim. Gimnazjaliści z popularnej Trójki wygrali wszystkie mecze w swojej kategorii wiekowej, nie zdołali jednak skutecznie przeciwstawić się silniejszym fizycznie reprezentantom dwóch szkół ponadgimnazjalnych. Ostatecznie zajęli bardzo wysokie III miejsce, a nasz zawodnik – Patryk Nolberczak wybrany został najlepszym siatkarzem wśród gimnazjalistów.

Trzy najlepsze drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy z rąk Radnej Powiatu Poznańskiego pani Barbary Antoniewicz otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary.