Szachy w szkole

2 marca w Poznaniu odbył się bardzo duży turniej szachowy „Szachy w szkole” z udziałem ponad 100 szachistów, w którym uczestniczyło 9 naszych zawodniczek i zawodników trenowanych przez nauczyciela Aleksandra Wiatr. W kategorii dziewcząt odnieśliśmy bardzo duży sukces, gdyż na trzech pierwszych miejscach uplasowały się nasze zawodniczki: I miejsce zajęła Tosia RutawskaII Marysia Mikołajczak, a III Natalka Kmiecik. Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Włodek Rutawski, zajmując w silnie obsadzonej grupie V miejsce. W grupie tej, w której startowało prawie 50 zawodników, bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali nasi zawodnicy: Emanuel Michalak (14m.), Borys Brzeziński (15m.), Adam Brożyński (16m.), Dawid Chudzicki(23m.), Michał Drozdek (26m.). W turnieju wystartowało także dwóch rodziców ( panowie: Karol Brożyński oraz Marek Chudzicki). W klasyfikacji drużynowej rodzina Brożyńskich (tata + syn) zajęła III miejsce.