Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre  Britain
Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre Britain

Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre Britain

“The Wave”w języku angielskim

           16 marca 2015 uczniowie klasy 1A naszego gimnazjum wraz z nauczycielami języka angielskiego Katarzyną Bajon i Julitą Książek wzięli udział w spektaklu teatralnym wykonanym przez brytyjską grupę teatralną TNT Theatre Britain z Londynu, która odwiedza nasz kraj co roku.

W tym roku młodzież mogła obejrzeć przedstawienie – „The Wave” . Był to spektakl oparty na powieści amerykańskiego pisarza Mortona Rhue o tym samym tytule, jednak przedstawiony w sposób humorystyczny, przez co spodobał się całej widowni.

Reżyserem sztuki jest Paul Stebbing . Aktorzy teatru brytyjskiego świetnie wcielili się w głównych bohaterów tego dramatu poruszającego temat fenomenu powstania idei faszyzmu, przedstawiony jako eksperyment wprowadzony w jednej z amerykańskich szkół przez nauczyciela historii.  Dobra gra aktorska  pozwoliła głębiej wczuć się w klimat utworu. Uczniowie klasy 1A naszego gimnazjum nie mieli większego problemu ze zrozumieniem fabuły , mimo iż przedstawiona była ona w języku angielskim. Wizyta w teatrze dała możliwość urozmaicenia nauki języka angielskiego naszym uczniom i była znakomitą sposobnością do obcowania z żywym londyńskim angielskim. Wszyscy będziemy miło wspominać ten wyjazd. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku londyński teatr powróci do Polski z nowym równie ciekawym spektaklem.

 

Katarzyna Bajon

Skip to content