Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre Britain

“The Wave”w języku angielskim

           16 marca 2015 uczniowie klasy 1A naszego gimnazjum wraz z nauczycielami języka angielskiego Katarzyną Bajon i Julitą Książek wzięli udział w spektaklu teatralnym wykonanym przez brytyjską grupę teatralną TNT Theatre Britain z Londynu, która odwiedza nasz kraj co roku.

W tym roku młodzież mogła obejrzeć przedstawienie – „The Wave” . Był to spektakl oparty na powieści amerykańskiego pisarza Mortona Rhue o tym samym tytule, jednak przedstawiony w sposób humorystyczny, przez co spodobał się całej widowni.

Reżyserem sztuki jest Paul Stebbing . Aktorzy teatru brytyjskiego świetnie wcielili się w głównych bohaterów tego dramatu poruszającego temat fenomenu powstania idei faszyzmu, przedstawiony jako eksperyment wprowadzony w jednej z amerykańskich szkół przez nauczyciela historii.  Dobra gra aktorska  pozwoliła głębiej wczuć się w klimat utworu. Uczniowie klasy 1A naszego gimnazjum nie mieli większego problemu ze zrozumieniem fabuły , mimo iż przedstawiona była ona w języku angielskim. Wizyta w teatrze dała możliwość urozmaicenia nauki języka angielskiego naszym uczniom i była znakomitą sposobnością do obcowania z żywym londyńskim angielskim. Wszyscy będziemy miło wspominać ten wyjazd. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku londyński teatr powróci do Polski z nowym równie ciekawym spektaklem.

 

Katarzyna Bajon

Skip to content