Do czego zdolny jest Maluch?

W poniedziałek 9 marca uczniowie Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu spotkali się z podróżnikiem, Arkadym Pawłem Fiedlerem. Tematem spotkania była przygoda, którą przeżył nasz gość, wyprawiwszy się w podróż do Afryki pojazdem uznawanym już za dość archaiczny… Samochodem, którym Arkady Paweł Fiedler przemierzył Czarny Ląd, był Fiat 126p. Wiadomość ta niektórych rozbawiła, innych zainteresowała, ale na pewno u wszystkich wywołała szczery podziw – zwłaszcza, że pojazd, o którym mowa, spisał się wzorowo również w odległym zakątku świata, na afrykańskich wertepach.

Gość nie tylko zainteresował młodzież swymi opowieściami i przygotowanymi fotorelacjami z wyprawy do Afryki, ale pobudził też do myślenia, dzięki czemu pojawiły się po prelekcji naprawdę interesujące pytania.

Wszystkich zainteresowanych trzymiesięczną podróżą Arkadego Pawła Fiedlera po 11 krajach Afryki zapraszamy na stronę: http://www.podrodze.com/. Warto też podkreślić, że wspomniana wyprawa Fiatem 126p walczy o tytuł podróży roku w konkursie National Geographic „Travelery”.

Paulina Grzesiak