Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre Britain – “The Canterville Ghost”w języku angielskim

05 lutego 2016  uczniowie klasy 3A naszego gimnazjum wraz z nauczycielami języka angielskiego Katarzyną Bajon i Julitą Książek wzięli udział w spektaklu teatralnym wykonanym przez brytyjską grupę teatralną TNT Theatre Britain z Londynu, która odwiedza nasz kraj co roku.

W tym roku młodzież mogła obejrzeć przedstawienie – „The Canterville Ghost” . Był to spektakl oparty na dziele brytyjskiego pisarza Oscara Wild’a  o tym samym tytule, jednak przedstawiony w sposób humorystyczny, przez co spodobał się całej widowni.

Reżyserami sztuki są Paul Stebbing oraz Phil Smith . Aktorzy teatru brytyjskiego świetnie wcielili się w głównych bohaterów tego dramatu opowiadającego w sposób humorystyczny o starym angielskim zamku nawiedzanym przez ducha. Sztuka doskonale ukazuje zderzenie dwóch kultur –  amerykańskiej i brytyjskiej, gdyż to właśnie Amerykanie zamierzają kupić ów stary, angielski zamek od jego właściciela Lorda Canterville .Podczas ich wizyty w zamku dochodzi do całej masy komicznych sytuacji. Dobra gra aktorska  pozwoliła głębiej wczuć się w klimat utworu.

Uczniowie klasy 3A naszego gimnazjum nie mieli większego problemu ze zrozumieniem fabuły , mimo iż przedstawiona była ona w języku angielskim. Niektórzy uczniowie mieli wręcz okazję brać udział w spektaklu. Wizyta w teatrze była znakomitą sposobnością do obcowania z żywym londyńskim angielskim. Po wyjściu z teatru uczniowie byli wręcz zachwyceni przedstawieniem. Wszyscy będziemy miło wspominać ten wyjazd. Szkoda, że  w przyszłym roku nie będziemy mogli wspólnie uczestniczyć wspólnie w innym spektaklu tej londyńskiej grupy teatralnej.

 

Katarzyna Bajon