Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre  Britain – “Frankenstein”w języku angielskim
Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre Britain – “Frankenstein”w języku angielskim

Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre Britain – “Frankenstein”w języku angielskim

30 października 2014 uczniowie klasy 2A naszego gimnazjum wraz z nauczycielami języka angielskiego Katarzyną Bajon i Anną Maksajdowską wzięli udział w spektaklu teatralnym wykonanym przez brytyjską grupę teatralną TNT Theatre Britain z Londynu, która odwiedza nasz kraj niemal co roku.

W tym roku młodzież mogła obejrzeć przedstawienie – „Frankenstein” . Był to spektakl oparty na powieści Mary Shelley o tym samym tytule, jednak przedstawiony w sposób humorystyczny, przez co spodobał się całej widowni.

Reżyserem sztuki są Paul Stebbings i Phil Smith. Aktorzy teatru brytyjskiego świetnie wcielili się w głównych bohaterów tej gotyckiej tragedii. Dobra gra aktorska i charakteryzacja postaci pozwoliły głębiej wczuć się w klimat utworu. Uczniowie klasy 2A naszego gimnazjum nie mieli większego problemu ze zrozumieniem fabuły , mimo iż przedstawiona była ona w języku angielskim. Wizyta w teatrze dała możliwość urozmaicenia nauki języka angielskiego naszym uczniom. Wszyscy będziemy miło wspominać ten wyjazd. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również wybierzemy się na tego typu wydarzenie.

 

Katarzyna Bajon

Skip to content