A Sówkę – Noblinkę otrzymuje…
A Sówkę – Noblinkę otrzymuje…

A Sówkę – Noblinkę otrzymuje…

Te słowa usłyszeli nauczyciele i goście zaproszeni na uroczystość Dnia Nauczyciela w Gimnazjum nr 3. W tym specjalnym dniu to przede wszystkim uczniowie chcieli uhonorować pracę i trud nauczycieli. Trójkowe statuetki zostały wręczone już po raz dziewiąty. Tym razem w pięciu kategoriach:  Mistrz anielskiej cierpliwości, największy autorytet, mistrz dobrego humoru, człowiek-zagadka, mistrz ciętej riposty. Do nagrody z każdej dziedziny nominowanych było trzech nauczycieli, których uczniowie w tajnym głosowaniu uznali za najodpowiedniejszych w danej sferze.  Szóstą statuetkęPrzyjaciela ucznia gimnazjaliści wręczyli pracownikowi niepedagogicznemu Trójki. W tym roku wyróżnienie otrzymała pani pielęgniarka Kamila Podalak.

Prawdziwą niespodziankę sprawili nauczycielom i zaproszonym gościom występujący uczniowie. Agata Sz. I Zuzia H. rewelacyjnie wcieliły się w role bibliotekarki i niesfornej uczennicy w skeczu inspirowanym twórczością Kabaretu Moralnego Niepokoju. Maria S. i Julia D. w żartobliwy sposób przypomniały najcelniejsze i najbardziej charakterystyczne powiedzonka swoich pedagogów. Natomiast Julia P. i Jakub G. zestawili najzabawniejsze wpisy jakie nauczyciele odnaleźli w uczniowskich pracach. Uroczystość nie byłaby pełna, gdyby nie występy wokalne Liwii J. oraz Oli T. , Piotra K. i Szymona M. przygotowanych przez panią Katarzynę Stramowską.

W tym uroczystym dniu nie tylko uczniowie nagrodzili pedagogów. Kilkunastu nauczycieli otrzymało z rąk pana Waldemara Biskupskiego nagrodę dyrektora szkoły.

M. Sz.

Skip to content