Sobotnia wycieczka

       W sobotni poranek, o godz. 08.30 grupa pasjonatów z koła turystycznego i nie tylko zebrała się pod szkołą, by wspólnie wybrać się na wycieczkę do Rakoniewic i Wolsztyna.

    Jako pierwsze zwiedzaliśmy Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, gdzie mieliśmy okazję oglądać najstarsze sikawki (z 1736 r.), wozy strażackie, hełmy czy odznaczenia i medale.  Duże wrażenie na nas zrobiło spalone mieszkanie, widok palącego się domu czy pożar lasu w 4D. Uczestnicy wycieczki mieli okazje zobaczyć strażaka w stroju bojowym, a największą atrakcją okazał się zjazd po rurze oraz przejazd ulicami Poznania wozem strażackim Star20, który w muzeum jest symulatorem. Pospacerowaliśmy ulicami miasteczka, zobaczyliśmy zabytkowy kościół pw. św. Marcina i św. Stanisława.

    Kolejny cel naszej wycieczki to Wolsztyn. Zobaczyliśmy Parowozownię, mieliśmy szczęście, bo akurat gdy dotarliśmy na miejsce, na peron podjechał jeden z dwóch czynnych parowozów, które kursują na trasie Poznań –  Wolsztyn. Przekonaliśmy się, że praca przy takim parowozie jest bardzo trudna, mecząca i brudna. W Wolsztynie byliśmy też w miejskim parku, gdzie znajduje się molo, a zabytkowe dęby zdobią rzeźby Marcina Rożka.

   Wycieczka udana, uczestnicy zadowoleni już planują kolejne wypady. Najbliższy 30 marca, tym razem kierunek Bydgoszcz. Tych, których z nami nie było, zapraszamy. Zabawa na pewno będzie przednia.

Agnieszka Połącarz