Sesja Logistyczno – Mechatroniczna
Sesja Logistyczno – Mechatroniczna

Sesja Logistyczno – Mechatroniczna

7 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyła się VII Sesja Logistyczno-Mechatroniczna, podczas której specjaliści przekonywali, że transport, logistyka, spedycja i mechatronika to niezwykle rozwojowe branże.

Na tej uroczystości nie zabrakło także uczniów z naszej szkoły. Wzięli w niej udział trzecioklasiści, którzy zamierzają się kształcić w tych kierunkach.

W trakcie sesji mogli wysłuchać interesujących wykładów, między innymi  poświęconego zagadnieniom mechatronicznym, który wygłosił dr hab. Sławomir Stępień z Politechniki Poznańskiej i poświęconego perspektywom rozwoju branży logistycznej, który wygłosiła mgr Sylwia Konecka z Wyższej Szkoły Logistyki.

Następnie uczniowie kształcący  się w zawodach monter mechatronik oraz mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, zaprezentowali materiały z odbytego stażu w Niemczech, w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci i Erasmus+.

Najważniejszym momentem sesji było wręczenie Europasów Mobilności oraz certyfikatów, które uczniowie uzyskali na powyższych stażach.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na pyszną „grochówkę”, którą przygotowali uczniowie naszego Technikum Gastronomicznego, a także zwiedzanie szkoły.

Skip to content