Projekt “Między nami jest chemia”
Projekt “Między nami jest chemia”

Projekt “Między nami jest chemia”

Nasza szkoła została jako jedna z 5 szkół na terenie powiatu poznańskiego zakwalifikowana do udziału w projekcie “Między nami jest chemia”. Projekt składa się z dwóch etapów.

W ramach pierwszego etapu w klasie 4a odbyły się zajęcia z przyrody przeprowadzone przez instruktora. Dzieci mogły poznać przyrządy laboratoryjne oraz odpowiednio je wykorzystać w przeprowadzonych doświadczeniach.

Nauka chemii poprzez zabawę polegała chociażby na:

  • Eksperymentach, które nauczyły dzieci czym jest Ph i jak możemy określić wartość ph dla poszczególnych składników dostępnych w kuchni.
  • Zabawie w detektywa, którego zadaniem było odczytanie przy pomocy jodyny treści zapisanej przez kolegę sokiem z cytryny

Zajęcia uświadomiły, że w sensie dosłownym między nami jest chemia. Każdego dnia otaczają nas procesy i produkty, które możemy wykorzystać w tworzeniu eksperymentów.

Zachęcamy wszystkich uczniów 4a, by ten krótki epizod z chemią poprowadził ich do dalszych poszukiwań chemii w swoim otoczeniu.  Widząc zaangażowanie uczniów podczas zajęć, możemy stwierdzić, że między uczniami, a chemią pojawiła się “chemia”.

Skip to content