POLSKI PODRÓŻNIK PAN ALEKSANDER DOBA GOŚCIEM…
POLSKI PODRÓŻNIK PAN ALEKSANDER DOBA GOŚCIEM…

POLSKI PODRÓŻNIK PAN ALEKSANDER DOBA GOŚCIEM…

… W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 IM. POLSKICH NOBLISTÓW W SWARZĘDZU

      Dnia 19 marca 2018roku do naszej szkoły przybył niecodzienny gość – Aleksander Dobakajakarz, podróżnik i zdobywca. Człowiek, który jako pierwszy w historii przepłynął cały Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent, z Afryki do Ameryki Południowej wyłącznie dzięki sile swoich mięśni. Nasza radość była tym większa, że pan Aleksander urodził się i mieszkał w Swarzędzu.

       Uczniowie klas czwartych SP3 i trzeciej klasy gimnazjum dzięki opowieściom gościa przenieśli się na falujący ocean, o którym z entuzjazmem i niesamowitą pasją opowiadał pan Doba. Chwilami aż trudno było wyobrazić sobie, że można pokonać taki trudny żywioł w pojedynkę.

      Nasz gość to wulkan energii – podczas niezwykle ciekawych opowieści i prezentacji niejednokrotnie odnosiliśmy wrażenie, że chociaż fizycznie jesteśmy na lądzie, w bezpiecznej przestrzeni szkoły, to pan Aleksander ciągle toczy walkę z wodnym żywiołem. Tylko pozazdrościć takiego uporu, wytrwałości w spełnianiu marzeń – i takich niesamowitych przygód. Po prelekcji gościa przyszedł również czas na wspólne fotografie i autografy.

       Na myśl przychodzi tylko jedno: życzymy sobie, ażeby ci, którzy teraz uważnie słuchali – uczniowie – też odnaleźli swoje pasje. Niekoniecznie z nieodłącznym smartfonem w dłoni.

K. Pokorska

Skip to content