Pielgrzymka
Pielgrzymka

Pielgrzymka

Ten, kto pielgrzymuje, <modli się> stopami i wszystkimi zmysłami doświadcza,

 że całe Jego życie jest wielką drogą do Boga”.

 Gimnazjaliści z „Trójki” na Jasnej Górze

Jak każdego roku w Wielkim Poście, tak i w tym 17 marca odbyła się pielgrzymka do Częstochowy, w której udział wzięli nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu. Czas Wielkiego Postu, rozważań, refleksji oraz przygotowań do Świąt Wielkanocnych z pewnością sprzyjał podjęciu takiej inicjatywy.

Młodzież I, II i III klas gimnazjum chętnie podróżuje do religijnego centrum Polski, by pomodlić się – m.in. w intencji zbliżających się egzaminów gimnazjalnych, podziękować, poprosić o łaski. Częstochowa jest z pewnością ku temu odpowiednim miejscem; naszym celem była właśnie duchowa podróż, pielęgnowanie kontaktu z Bogiem i Matką Bożą.

Do Częstochowy wyruszyliśmy o 5 rano, po przyjeździe uczestniczyliśmy we mszy świętej na którą zaproszeni byliśmy przed ołtarz Naszej Matki. Mimo że na Jasną Górę przybywają pielgrzymi z całego świata, to w naszej intencji odprawiona została msza święta.

Kulminacją naszej podróży było odbycie drogi krzyżowej na wałach wokół bazyliki na Golgocie Jasnogórskiej. Podczas drogi powrotnej towarzyszył nam jeszcze pielgrzymkowy nastrój zadumy i skupienia.

Wydaje się, że w codziennej, tak zabieganej przecież rzeczywistości trudno znaleźć dzień na modlitwę, skupienie, zajęcie się sprawami ducha –a warto porządkować i te w gonitwie za zaspokajaniem potrzeb ciała. Wyjazd do Częstochowy miał służyć zatrzymaniu się na chwilę i zwróceniu swojej uwagi na to, co w życiu naprawdę ważne.

Pielgrzymka gimnazjalistów była początkiem szkolnych rekolekcji wielkopostnych.

KP.

 

 

Skip to content