Najlepszy Przekaz w Mieście

W ubiegły czwartek, 17 grudnia, grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w koncercie zespołu „Najlepszy Przekaz w Mieście”, który odbył się w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Zalasewie.  Był on zwieńczeniem projektu przygotowanego przez Stowarzyszenie  Abstynentów „Żagiel” pod tytułem „Edukacja z zakresu profilaktyki uzależnień”.

Wcześniej w naszej szkole odbyły się spotkania z psychologiem i terapeutami, w czasie których rozmawiano o uzależnieniach od alkoholu, narkotyków i dopalaczy.

Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogą wziąć udział w koncercie znanej i lubianej przez nich grupy hip-hopowej, która zajęła 2 miejsce w popularnym programie – Must Be the Music w 2012 roku.

Nie był to zwykły koncert, gdyż członkowie zespołu: Adam „Rudnik” Rudnicki, Kamil „Woro” Woroniecki, Damian „Dembuś” Demby, Kamil Król, Andrzej „DJ Variat” Woźniak opowiadali zebranej młodzieży o swoim życiu i, często mało chwalebnych, doświadczeniach, a także dzielili się swoimi przemyślanami na temat tego, co jest w życiu najważniejsze i jak sobie w nim radzić. Zwracali uwagę na to, jak ważna jest wiara w samego siebie i jak wiele można osiągnąć dążąc do celu. Będąc konsekwentnym, można dokonać tego, co sobie wymarzymy, i nic nie będzie w stanie stanąć nam na drodze. Podkreślali jak zgubną rzeczą są wszelkie nałogi i zaapelowali, by trzymać się jak najdalej od alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Ich jedynym pozytywnym narkotykiem jest sama muzyka.

Zespół bardzo szybko nawiązał kontakt z publicznością, która bardzo aktywnie w nim uczestniczyła i wspólnie śpiewała refreny piosenek m.in. „Zobacz, wybierz, słuchaj”, czy „Zawsze do celu”.

Po koncercie przyszedł oczywiście czas na autografy, zdjęcia i rozmowy… więc nie ma się co dziwić, że nasza młodzież była zachwycona tym, że mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Bardzo dziękujemy organizatorom – Stowarzyszeniu  Abstynentów „Żagiel”.

B.S.