Międzyszkolny Koncert Noworoczny
Międzyszkolny Koncert Noworoczny

Międzyszkolny Koncert Noworoczny

               Budujemy nową tradycję. Już drugi raz w holu naszego gimnazjum  12. stycznia 2017 roku spotkaliśmy się wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu, na Międzyszkolnym Koncercie Noworocznym. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz MiG Swarzędz Pan Marian Szkudlarek. Były jasełka, śpiewy i tańce, nie zabrakło  instrumentalnych wersji  popularnych kolęd i pastorałek.

                 Koncert nasz łączy pokolenia swarzędzan. Muzykowali w znakomitej harmonii zarówno uczniowie klas zerowych, edukacji wczesnoszkolnej, klas 4-6, gimnazjum, jak i dojrzali muzycy, chórzyści Męskiego Chóru Akord pod kierownictwem  Pani Jadwigi Maćkowiak. Do wspólnego muzykowania skłoniliśmy także wspaniałą, licznie obecną, publiczność, z którą zaśpiewaliśmy jedną z popularnych kolęd. Było ciepło i serdecznie.

                Nad przygotowaniem koncertu współpracowały panie z obu placówek. Podziękowania dla P. Beaty Suluk, Agnieszki Nawrot, Hanny Jarmolińckiej, Małgorzty Wesołowskiej, Moniki Szafirskiej i Katarzyny Stramowskiej. Za profesjonalne wsparcie nagłośnieniem dziękujemy Ośrodkowi Kultury w Swarzędzu. Uroczystość poprowadziły uczennice obu szkół. Koncert ów był podziękowaniem dla wszystkich osób i instytucji współpracujących z naszymi szkołami.

K.S.

Skip to content