Londyn – Śladami Harrego Pottera

W dniach 28.05. – 03.06.2017 czterdziestoosobowa grupa uczniów wybrała się na wycieczkę do Londynu.

         W niedzielne popołudnie zebraliśmy się przed naszym gimnazjum o 17.00 i ruszyliśmy  na poszukiwanie śladów Harrego Pottera. Poniedziałkowy ranek rozpoczęliśmy od zwiedzania Greenwich. Płynęliśmy statkiem po Tamizie, byliśmy w Tower of London i a Tower Bridge. Największą atrakcją kolejnego dnia wycieczki było ogromne London Eye, gdzie mimo pochmurnej pogody mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Czwartego dnia wycieczki udaliśmy się do Warner Bros  Studio, gdzie odkrywaliśmy magię filmu o Harrym Potterze. Zobaczyliśmy wielką salę Biblioteki Hogwartu, słynny pociąg i peron 9 ¾.

          Na wycieczkowiczach duże wrażenie zrobił londyński Big Ben, Backingham Palace, w którym właśnie przebywała królowa i zaczęły się wielkie przygotowania do jej kolejnych urodzin. Przedostatni dzień wycieczki również obfitował w niespodzianki. Wybraliśmy się do Madame Tussaud, czyli muzeum figur woskowych, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele znanych postaci „jak żywych”. Spotkaliśmy tam aktorów (np. Tom Hanks, Tom Criuse, Julia Roberts), sportowców (Ronaldo, Usain Bolt), bohaterów Gwiezdnych wojen. Mieliśmy też okazję przejechać się londyńską czarną taksówką i obejrzeć seans filmowy w 4D. Zwiedzaliśmy Galerię Narodową, w której znajdują się słynne Słoneczniki Van Gogha, Muzeum Historii Naturalnej i odpoczywaliśmy w Hyde Parku.

        Nie lada atrakcją było też mieszkanie u rodzin angielskich, gdzie nasi uczniowie musieli zmierzyć się ze znajomością praktycznego  języka angielskiego. Poradzili sobie świetnie, zarówno trzecio -,  jak i pierwszoklasiści. Oprócz szlifowania obcego języka, poznawali różne kultury i narodowości, gdyż wśród rodzin angielskich byli także  Afroamerykanie, Meksykanie i rodowici Anglicy.

          Wycieczka była bardzo udana, zorganizowana na bardzo wysokim poziomie przez BP SpotromTravel . Niezwykle ciekawie o Londynie i Wielkiej Brytanii opowiadał nam pilot wycieczki, pan Marcin. Była to nasza pierwsza wycieczka do Londynu, ale na pewno nie ostatnia. Już przygotowujemy następną, szczegóły wkrótce……

        Dziękuję przede wszystkim uczniom naszej szkoły za wzorowe, kulturalne zachowanie   podczas podróży i zwiedzania, Paniom Julicie Książek – Myślińskiej i Dorocie Świerczyńskiej za pomoc  w organizacji wycieczki oraz rodzicom za okazane zaufanie i powierzenie nam swoich dzieci.

                                                                                                           /A. Połącarz/