LABORATORIUM WYOBRAŹNI bez tajemnic
LABORATORIUM WYOBRAŹNI bez tajemnic

LABORATORIUM WYOBRAŹNI bez tajemnic

14 października klasy VB i VID odwiedziły Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. To niezwykłe miejsce dla wszystkich ciekawych świata, którzy chcą poznać i zrozumieć otaczające nas zjawiska.  Uczniowie podzieleni na trzy grupy odwiedzili Wystawę Zieloną „Barwy, światło i ruch”, brali udział w warsztatach  „Niezwykłe cechy zwyczajnej wody” oraz bawili się na platformie BIG Board.

Co to jest widzenie 3D? Co kryje się pod pojęciem „stroboskop”? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań nasi uczniowie znaleźli na interaktywnych stanowiskach ekspozycji Wystawy Zielonej. Dowiedzieli się wiele o barwach, kinie i złudzeniach optycznych.

Dlaczego woda nie zawsze chce się wylać ze szklanki? Dlaczego metalowe przedmioty nie zawsze toną w wodzie? Uczniowie, wykonując serię eksperymentów z wodą, odkrywali niezwykłe jej właściwości.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak interaktywna platforma do sterowania wirtualnym samochodem na ekranie. Kierunek ruchu auta na ekranie zależał od miejsca, w którym znajdowała się grupa graczy na platformie. Gra wymagała współpracy i zgrania drużyny, po pierwszych nieudanych próbach, kiedy samochód wpadał do rzeki, wielu grupom udało się dojechać autem do mety.

Wizyta w Laboratorium Wyobraźni okazała się doskonałą zabawą, a świat nauk ścisłych niezwykle ciekawy.

Skip to content