Książka to dopiero początek…

… czyli święto bibliotek szkolnych

Już od 17 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami. W tym roku oficjalne hasło święta to „Książka to dopiero początek…”

Zapraszamy wszystkich uczniów Naszego Gimnazjum do wspólnego świętowania. Czeka na Was odnowiona biblioteka, nowe, atrakcyjne książki, a także wiele konkursów.

Klasy drugie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy folder reklamujący ulubioną książkę. Szczegółowe informacje uzyskacie od p. Doroty Diakowicz na lekcjach informatyki, gdyż jest to konkurs, który łączy w sobie umiejętności informatyczne z promowaniem czytelnictwa.

Mamy nadzieję, że konkurs fotograficzny „ Książka  w obiektywie” przypadnie do gustu wszystkim uczniom. Na Wasze prace przedstawiające książki czekamy – w formie wydruków lub przyniesione na pendrive’ach – do 25 października.

Osoby mające zacięcie literackie mogą sprawdzić się w pracy pisemnej. Również do 25 października czekamy na wydrukowane lub napisane ręcznie (max 4 strony) opowiadanie pt. „Spotkałem bohatera mojej ulubionej książki”.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe!

Wszystkie klasy w wyznaczonych terminach zaprosimy na lekcję biblioteczną, której celem będzie zaprezentowanie Wam naszej odnowionej biblioteki.

Miłośników książek zapraszamy do biblioteki  w czasie długiej przerwy (10.30-10.45 )na wspólne głośne czytanie.

Przyjdź , być może kwadrans czytania przekona Cię, że warto spróbować zagłębić się w świat książki…

Zapraszamy i czekamy…