Jubileusz 35-lecia
Jubileusz 35-lecia

Jubileusz 35-lecia

35 lat. Dużo czy mało? To zależy. Budynek ten wiek już czuje, człowiek sporo już wie o życiu, ale jeszcze wiele przed nim, samochód…. chyba powoli zaczyna być zabytkiem. 4.12.2019 r. obchodziliśmy 35-lecie istnienia swarzędzkiej Trójki. Czy dla szkoły to wiele? Ilość absolwentów – imponująca, wielkość serca włożonego w edukację i wychowanie – ogromna. Czy można zmierzyć 35 lat isnienia szkoły? Jeśli spojrzy się na bogactwo historii, których szkolne mury były świadkami, to zapewne można. Tylko…jak?

Szkoła to nie tylko twierdzenie Pitagorasa, koniugacja czy deklinacja; nie tylko budowa komórki, stolice świata czy mieszaniny jednorodne. To przede wszystkim ludzie. Relacje między nimi. Przyjaźnie i antagonizmy. Wybaczanie i zawziętość. Pomocna dłoń i kopanie dołków. Szkoła to przede wszystkim umiejętność zrozumienia, dostrzeżenia i empatii względem drugiego człowieka.

Jeśli dziś spojrzymy na naszych absolwentów, na to – kim są i jacy są – to możemy z dumą powiedzieć – to było 35 wspaniałych lat i zażyczyć sobie równie owocnej przyszłości. W końcu imię Polskich Noblistów zobowiązuje.

100 lat Trójko!

A.K.

fot. Marta Fludra (klas 8c)

 

 

 

Skip to content