Jesienią na rowery

Czwartego października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Gminnym Rajdzie Rowerowym, tym razem jego edycji jesiennej.

Cykliści entuzjaści z 3 Gimnazjum to: Jakub Buśko, Paweł Osiałkowski, Hubert Żułtowski, Adrian Wawrzyniak, Bruno Murek, Jakub Korcz, Marianna Wnuk, Sławek Roszak, Olgierd Podalak-Laskowski, Jakub Antkowiak, Mateusz Baczyński, Bogna Kurczewska, Mikołaj Kortus, Jeremi Murek, Mateusz Drabek, Konrad Dębski, Norbert Rachuta, Damian Błochowiak i Mikołaj Sukastow.

Pod opieką p. Jolanty Badury, p. Beaty Suluk oraz p. Mariusza Białkowskiego cała grupa wyruszyła o godzinie 10 rano sprzed Pływalni „Wodny Raj” w kierunku poznańskiej Malty. Trasa wiodła przez Antoninek i okolice ZOO.

Przejażdżka w piękny, słoneczny dzień, wśród mieniących się wieloma  kolorami drzew była prawdziwą przyjemnością. Wszyscy uczestnicy zachowywali się wzorowo, pomagali sobie i cieszyli ze wspólnego wypadu. Ba – okazało się, że niektórzy zasłużyli na miano serwisantów rowerowych z prawdziwego zdarzenia, dopompowywali powietrze w rowerach, które tego wymagały i dbali o sprawność sprzętu uczestników rajdu.

O dokumentację zdjęciową dbał Bruno Murek, który uwieczniał sportowe zmagania swoich koleżanek i kolegów, a także zjawiskową przyrodę.

Na Malcie z zainteresowaniem obejrzeliśmy wystawę zdjęć pokazującej współczesne oblicze ludzi mieszkających w odległych zakątkach Ameryki Południowej, a także pokibicowaliśmy kajakarzom, którzy brali udział w zawodach z okazji zakończenia sezonu.

Na mecie w Swarzędzu wszyscy ze smakiem zjedli pyszną zupę gulaszową oraz wzięli udział w losowaniu nagród. Aby wygrać atrakcyjne gadżety rowerowe należało odpowiedzieć na pytania związane ze miastem i gminą Swarzędz, np. ile kilometrów liczy trasa wokół Jeziora Swarzędzkiego, która rocznica śmierci Zygmunta Cieszkowskiego, itp.

Bawiliśmy się świetnie, więc zapewne za rok znów spotkamy się na rajdzie.

B.S.