Integracje, integracje 2018

        Tradycyjnie na początku roku szkolnego, wszystkie nowoprzybyłe do naszej szkoły klasy, ruszają na wycieczki integracyjne.

       We wrześniu do Deli Parku wybrali się uczniowie klas pierwszych i czwartych.                    Była to wyprawa niebagatelna, bo 160 osób wraz z opiekunami, czterema autokarami          20 września   o godz. 9.00 wyruszyło pod szkoły , by od 10.00 do 14.00  dobrze się bawić.

       Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy.  Grupa I ruszyła z przewodnikiem na zwiedzanie parku. Uczniowie przeszli  po ścieżce edukacyjnej. Zobaczyli ogrody  i miniatury najbardziej znanych budowli świata, które podziwiać można z alpinarium (punktu widokowego). Teren ten obsadzony jest różnorodną roślinnością w zależności od typu ogrodu.

       Mieliśmy też okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt (Mini ZOO) oraz ekspozycja wielkich modeli owadów, obecnie zagrożonych wyginięciem. Znajdują się tutaj również modele ssaków żyjących w epoce lodowcowej.

       Po zwiedzaniu Deli Parku uczniowie udali się na warsztaty, gdzie mieli okazję do poznać różne gatunki paków żyjących w polskich lasach. Gdy część edukacyjna zakończyła się uczestnicy ruszyli do ponad dwugodzinnej zabawy. Korzystali ze wszystkich atrakcji Deli Parku tak intensywnie, że zrobili dziurę w wielkim dmuchanym  zamku 😉

      5 października uczniowie klas siódmych  pojechali na wycieczkę integracyjną do Brzedni. Pogoda tego dnia dopisała. Gdy dotarliśmy na miejsce, przywitali nas instruktorzy, którzy zapoznali uczniów z zasadami BHP i regulaminem ośrodka. Przeprowadzili rozgrzewkę i zabrali siódmoklasistów na tor przeszkód. Było czołganie się, wspinaczka po linach, slalom miedzy oponami wkopanymi w ziemię. Na koniec rejs łodzią. Zmęczeni, ubrudzeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.

      Dziękuję wszystkim uczniom za udział w wycieczkach, za dobrą zabawę i  świetne zachowanie, a   wychowawcom klas za pomoc w organizacji imprez i opiekę nad wychowankami.

AN

Skip to content