Integracje, integracje 2018
Integracje, integracje 2018

Integracje, integracje 2018

        Tradycyjnie na początku roku szkolnego, wszystkie nowoprzybyłe do naszej szkoły klasy, ruszają na wycieczki integracyjne.

       We wrześniu do Deli Parku wybrali się uczniowie klas pierwszych i czwartych.                    Była to wyprawa niebagatelna, bo 160 osób wraz z opiekunami, czterema autokarami          20 września   o godz. 9.00 wyruszyło pod szkoły , by od 10.00 do 14.00  dobrze się bawić.

       Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy.  Grupa I ruszyła z przewodnikiem na zwiedzanie parku. Uczniowie przeszli  po ścieżce edukacyjnej. Zobaczyli ogrody  i miniatury najbardziej znanych budowli świata, które podziwiać można z alpinarium (punktu widokowego). Teren ten obsadzony jest różnorodną roślinnością w zależności od typu ogrodu.

       Mieliśmy też okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt (Mini ZOO) oraz ekspozycja wielkich modeli owadów, obecnie zagrożonych wyginięciem. Znajdują się tutaj również modele ssaków żyjących w epoce lodowcowej.

       Po zwiedzaniu Deli Parku uczniowie udali się na warsztaty, gdzie mieli okazję do poznać różne gatunki paków żyjących w polskich lasach. Gdy część edukacyjna zakończyła się uczestnicy ruszyli do ponad dwugodzinnej zabawy. Korzystali ze wszystkich atrakcji Deli Parku tak intensywnie, że zrobili dziurę w wielkim dmuchanym  zamku 😉

      5 października uczniowie klas siódmych  pojechali na wycieczkę integracyjną do Brzedni. Pogoda tego dnia dopisała. Gdy dotarliśmy na miejsce, przywitali nas instruktorzy, którzy zapoznali uczniów z zasadami BHP i regulaminem ośrodka. Przeprowadzili rozgrzewkę i zabrali siódmoklasistów na tor przeszkód. Było czołganie się, wspinaczka po linach, slalom miedzy oponami wkopanymi w ziemię. Na koniec rejs łodzią. Zmęczeni, ubrudzeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.

      Dziękuję wszystkim uczniom za udział w wycieczkach, za dobrą zabawę i  świetne zachowanie, a   wychowawcom klas za pomoc w organizacji imprez i opiekę nad wychowankami.

AN

Skip to content