GRA MIEJSKA „MAM 380 LAT”

      W środę 30 maja dwie grupy uczniów z naszej szkoły (z klas czwartych i siódmych) wzięło udział w grze miejskiej z okazji rocznicy lokacji Swarzędza.

      W ciągu trzech godzin, uczniowie jako archeolodzy musieli poznać historię miasta, jego najskrytsze tajemnice i rozwikłać zagadki, z którymi Swarzędz boryka się już 380 lat. Trasa gry to 11 punktów w centrum Swarzędza, w każdym z nich czekały na uczestników zadania, które musieli wykonać.

      Przy Muzeum (dawna remiza strażacka) spotkali dawnego mieszkańca, swarzędzkiego Żyda, rozpoznawali przedmioty związane z kulturą i religią żydowską. Na Plantach poznali historię kościoła ewangelickiego, który znajdował się tam do 1950 r. Przy kościele św. Marcina układali puzzle z pocztówek dawnego Swarzędza. Musieli się również wykazać sprawnością fizyczną (zadanie sprawnościowe na stadionie miejskim), zdolnościami aktorskimi i plastycznymi oraz …. znajomością narzędzi stolarskich. Podsumowanie gry odbyło się w Ośrodku Kultury, gdzie spotkały się wszystkie grupy z 10 szkół z terenu naszej gminy.

      Po podliczeniu punktów okazało się, że drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów zajęła drugie miejsce. W nagrodę uczniowie otrzymali kupony do wykorzystania na Malta Ski oraz na swarzędzkiej kręgielni.

Gratulujemy obu drużynom!

IK