Drodzy Uczniowie!
Drodzy Uczniowie!

Drodzy Uczniowie!

W związku ze zdalnym nauczaniem, chcąc zadbać o Wasz komfort pracy, przedstawiamy Wam kilka prostych sposobów na stworzenie higienicznych warunków do pracy zdalnej:

1. Jako szkoła zapewnimy Wam rozkład zajęć lekcyjnych tak, aby w ciągu dnia Wasz czas pracy zdalnej z wykorzystaniem komputera nie przekraczał 4 godzin;
2. Praca zdalna oznacza także samodzielność i odpowiedzialność za własną naukę, wymaga dyscypliny i motywacji. Podczas zdalnych lekcji online nie wyłączajcie kamery i mikrofonu by móc zajmować się czymś innym. W takiej sytuacji przede wszystkim to będzie Wasza strata, która będzie oznaczała konieczność nadrabiania materiału.
3. Bądźcie gotowi do pracy w pełnym rynsztunku: ubrani odpowiednio do okoliczności (nie w piżamie), zadbani, po śniadaniu.
4. Zadbajcie o komfortowe warunki do pracy: odosobnione miejsce do nauki, pamiętajcie o przewietrzeniu pomieszczenia, w którym będziecie się uczyć, odpowiednim oświetleniu oraz odpowiedniej pozycji ciała podczas pracy przy komputerze. Poproście także pozostałych domowników o zachowanie ciszy w czasie trwania lekcji;
4. W toku prowadzonych lekcji przewidziane są także przerwy – wykorzystajcie je na oderwanie się od komputera, zrobienie kilku ćwiczeń rozciągających, ćwiczeń rozluźniających oczy (https://coopervision.pl/blog/jak-dba%C4%87-o-wzrok-wypr%C3%B3buj-5-%C4%87wicze%C5%84-rozlu%C5%BAniaj%C4%85cych-mi%C4%99%C5%9Bnie-oczu) , przewietrzenie pomieszczenia, przygotowanie herbaty lub zjedzenie smacznej przekąski. Niezależnie o tego, że pozostajecie w domu, pamiętajcie także o higienie rąk;
5. Po skończonych lekcjach zróbcie sobie dłuższą przerwę od komputera, telefonu, gier online, Internetu. To czas na zasłużony relaks i zebranie sił do dalszej, samodzielnej pracy umysłowej. Niech mózg przełączy się na inne aktywności, teraz jest okazja aby pozostając w domu więcej ze sobą rozmawiać, być ze sobą bardziej, lepiej, miło spędzać czas.
6. Pamiętajcie, że nie jesteście w tej sytuacji sami. My – nauczyciele wspieramy Was całym sercem. Możecie liczyć na naszą pomoc.

Skip to content