I co dalej, Trzecioklasisto?
I co dalej, Trzecioklasisto?

I co dalej, Trzecioklasisto?

Trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu.
Aby lepiej poznać ofertę edukacyjną placówki, a także dowiedzieć się ,czego w praktyce można nauczyć się w wybranej klasie w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, nasi trzecioklasiści uczestniczyli w poniedziałek 19 maja w ciekawych warsztatach. Mogli zgodnie ze swoimi zainteresowaniami wybrać grupę: mechatroniczną, sportową, ekonomiczną, gastronomiczną, hotelarską, logistyczną, a nawet związaną z energią odnawialną.

Pasjonaci kucharzenia piekli pyszną pizzę, ci, którzy swoją przyszłość widzą w branży hotelarskiej,  uczyli się fachowo nakrywać stół i artystycznie składać serwetki, przyszli logistycy odbierali i realizowali zamówienie, mechatronicy zorganizowali wyścigi robotów, a uczniowie, którzy stawiają na ekologię, wykonywali przeróżne doświadczenia z panelami słonecznymi.

Można było sporo się dowiedzieć i nauczyć, upewnić, że wybrało się właściwą klasę po ukończeniu gimnazjum lub  – w przypadku niezdecydowania – podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości.

Trzej uczniowie: Marcin Nowakowski, Kamil Sierant i Łukasz Sujecki wzięli udział w interdyscyplinarnym konkursie „Marsz po wiedzę”, w którym zajęli 2 miejsce.

Na zakończenie warsztatów pobiesiadowaliśmy na świeżym powietrzu i zostaliśmy ugoszczeni pyszną kiełbasą z grilla przygotowaną przez  uczniów z klas gastronomicznych. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z możliwości poznania szkoły w tak nietypowy sposób.

B.S.

Skip to content