SP3 Szkołą Małego Inżyniera

Dnia 7 marca 2019 w naszej szkole odbył się Festiwal Technologiczny, podczas którego zostaliśmy nagrodzeni  za osiągnięcie 5 miejsca w programie „Szkoły Małego Inżyniera”.

Festiwal składał się kilku sekcji, w których mogliśmy wyróżnić:

Pokaz naukowy z ciekłym azotem

Uczniowie mogli obserwować  pokaz z substancją o ekstremalnie niskiej temperaturze -196°C. Zobaczyliśmy róże kruche niczym szkło  czy też pokazy z ogniem.

Wystawa w świecie nowych technologii

To miejsce  pełne inspiracji pozwalające odkrywać i doświadczać zmieniającą się technologię. Wśród niektórych atrakcji czekających na uczniów można wyróżnić: drukarkę 3D, okulary wirtualnej rzeczywistości, kulkę sphero,  wózki widłowe czy też walki robotów sumo.

Warsztaty z robotyki

Podczas tych zajęć nasi uczniowie mogli skonstruować własnego robota. Te zajęcia stanowią początek dalszego rozwijania zainteresowań z robotyki naszych uczniów, co będzie możliwe dzięki otrzymanym zestawom robotów Lego Ministroms.

Warsztaty z programowania

Dzięki tym warsztatom dzieci mogły rozwijać umiejętność programowania, co miejmy nadzieję, że stanie się dla wielu z nich inspiracją do rozwoju w dziedzinie, w której cały czas istnieje zapotrzebowanie na rynku pracy.

Poniżej video i zdjęcia, które stanowią wstęp do znacznie obszerniejszej relacji

Media o nas:

http://telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/swarzedzka-sp-3-szkola-malego-inzyniera