Zaczarowana Melodia

„Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje”

P. Stommak

      Dnia 30.05.2017 r. w Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów odbył się VIII Gminny Konkurs Piosenki „Zaczarowana Melodia” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Nie był to jednak zwykły konkurs, bowiem w roli wokalistów prezentowali się uczniowie klasy terapeutycznej Gimnazjum nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Po raz pierwszy swoją obecnością zaszczyciła  nas młodzież Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pobiedzisk. W konkursie wzięło udział wielu  wykonawców. Licznie zgromadzeni goście mogli usłyszeć piękne wykonania wokalistów. Publiczność miała zatem okazję wysłuchać wielu znanych i lubianych przebojów – m. in.  „Daj mi tę noc”, „Biegnij przed siebie”, „Julia i ja”  czy „Typ niepokorny” i inne.

         Mimo, że przyznano I, II, III miejsce, to wszyscy występujący zasługują na wielkie BRAWA i owacje na stojąco!!!

         Niespodzianką koncertu był występ piosenkarki p. Haliny Benedyk i włoskiego piosenkarza Marco Antonelli. „Frontiera” kolejny już raz podbiła serca słuchaczy. Gośćmi konkursu i kolejną niespodzianką był kwartet saksofonowy szkoły muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym.

         Konkurs był dowodem na to, rzeczywiście „śpiewać każdy może”, a śpiew daje wiele radości – zarówno wykonawcom, jak tym, którzy go słuchają, a muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale ma moc łączenia wszystkich. Dowodem na to są również widzowie, którzy przyjechali z ZS im. Jana Pawła II w Paczkowie oraz ZS z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Poznaniu.

        Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze, a goście podkreślali, że koncert zapewnił im wiele niesamowitych wrażeń i łez. Jak pisał francuski pisarz Romain Rolland, „Muzyka, cokolwiek by mówić, nie jest językiem zrozumiałym ogólnie; konieczny jest łuk słowa, by strzała dźwięku mogła wniknąć do wszystkich serc” dzięki naszym wykonawcom, muzyka wniknęła z pewnością do znacznej ich liczby.

       Dziękujemy za wielkie serce gościom, sponsorom, rodzicom i wychowawcom. Dziękujemy i zapraszamy już dziś na kolejną IX edycję konkursu „Zaczarowana melodia”.

                                                                                                                       Krystyna Pokorska