Wyloguj się…
Wyloguj się…

Wyloguj się…

15 marca klasy drugie wzięły udział w zajęciach z profilaktyki uzależnień zorganizowanych w Multikinie Malta. Uczniowie najpierw wysłuchali interesującej prelekcji na temat uzależnienia od Internetu i hejterstwa, którą wygłosiła sympatyczna pani policjant. Wyjaśniała ona jak należy reagować na hejt internetowy i do kogo zwrócić się o pomoc. Tłumaczyła także, jaką odpowiedzialność karną ponoszą młodzi ludzie za swoje czyny. Odwoływała się do przykładów z życia, z którymi zetknęła się w swojej pracy.

Pogadanka, w którą chętnie włączali się uczniowie, zadając pytania, była bardzo ciekawa i dostarczyła wielu przydatnych informacji.

Następnie obejrzeliśmy krótki film „Wyloguj się do życia” zrealizowany przez Wojtka Sokoła Sosnowskiego w ramach ogólnopolskiego projektu społecznego, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem uzależnienia od sieci i komputera.

Strona z filmem” Wyloguj się do życia” 2013:

https://www.youtube.com/watch?v=phCSXKqKQuo

Warto zapoznać się też ze stroną internetową tej akcji:

http://wylogujsie.org/

http://www.mz.gov.pl/inne/kampania-wyloguj-sie-do-zycia-a-robi-sie-to-tak/

Na zakończenie spotkania z panią policjant odbył się mały quiz, a osoby, które jako pierwsze poprawnie odpowiedziały na pytania otrzymały w nagrodę vouchery do kina.

Ostatnią częścią projektu była projekcja wielokrotnie nagradzanego filmu pt. „Obietnica” w reżyserii Anny Kazejak, w którym zagrali między innymi: Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Magdalena Popławska, Luxuria Astaroth, Andrzej Chyra i Bartłomiej Topa.

Film został różnie oceniony przez naszych uczniów. Najwięcej kontrowersji wywołało zakończenie, z którym wiele osób się nie zgadzało, gdyż uważały one, że Lila – główna bohaterka, która namówiła swojego kolegę do zbrodni, nie powinna uniknąć kary.

Więcej informacji o filmie można znaleźć na stronie:

http://www.filmweb.pl/film/Obietnica-2014-681639

 

Skip to content