WYCIECZKA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 3 W SWARZĘDZU DO LONDYNU – ŚLADAMI HARREGO POTTERA I NIE TYLKO…..
WYCIECZKA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 3 W SWARZĘDZU DO LONDYNU – ŚLADAMI HARREGO POTTERA I NIE TYLKO…..

WYCIECZKA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 3 W SWARZĘDZU DO LONDYNU – ŚLADAMI HARREGO POTTERA I NIE TYLKO…..

Czy można uczyć się angielskiego w Londynie?  Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Odpowiedź brzmi – TAK!

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu  mieli właśnie taka możliwość. Grupa uczniów z tej szkoły odbyła wycieczkę do stolicy Wielkiej Brytanii. Wyruszyliśmy 15 maja z Poznania prosto do Londynu.  Pokonując euro tunel pod kanałem La Manche ,z Calais, dotarliśmy do Folkstone, gdzie przywitało nas słoneczne brytyjskie niebo i lewostronny ruch na jezdni. W pełnym słońcu dotarliśmy  również do Londynu. Stolica Anglii zrobiła na nas ogromne wrażenie. Na koniec naszego pierwszego dnia czekało nas spotkanie z angielskimi rodzinami, które miały się nami zaopiekować podczas pobytu w stolicy Anglii. Wtedy emocje sięgnęły zenitu. Mimo zmęczenia każdy z uczniów niecierpliwie wyglądał swojego opiekuna. Kiedy już dokonano przydziałów, nasze drogi się rozeszły , aż do zbiórki wyznaczonej na dzień następny. Nasi Anglicy okazali się bardzo miłymi , wesołymi i przyjaznymi ludźmi, z którymi na rozmowach upływały nam wieczory i poranki. Wrażeń więc było co niemiara.

Nasz pobyt w Londynie obfitował jeszcze w wiele atrakcji. Mieliśmy okazję zwiedzić kilka słynnych brytyjskich muzeów takich jak Natural History Museum i National Gallery na Trafalgar Square, gdzie odpoczywaliśmy przy kolumnie admirała Nelsona. Jednak największe wrażenie na nas zrobiło Madame Tussaud Museum, w którym czekało nas wiele atrakcji. Podziwialiśmy figury woskowe znanych gwiazd filmowych, muzyków, polityków, sportowców, pisarzy, papieży oraz rodziny królewskiej . Poznaliśmy w skrócie historię Londynu przemieszczając się atrapami londyńskich taksówek. Spacerowaliśmy słynnymi Oxford i Regent Street oraz finansową dzielnicą White Hall. Podziwialiśmy budynki parlamentu z słynnym Big Benem, Westminster Abbey, Tower Bridge, Buckingham Palace , Tower of London ze swoją historią okrutnego Henryka VIII, w której kończyły swój żywot jego kolejne żony oraz obejrzeliśmy wspaniałe klejnoty brytyjskiej korony. Mieliśmy również okazję przebywać na planie filmowym filmów o Harrym Potterze w wytwórni Warner Bros w Watford pod Londynem. Z Londynu udaliśmy się do najstarszego miasta uniwersyteckiego – Oxford, na którego college’ach wzorowano wnętrza przy kręceniu filmów o przygodach Harrego- czarodzieja .

Po miłym pożegnaniu z naszymi angielskimi rodzinami udaliśmy się wprost do metra, którym poruszaliśmy się, poznając kolejne zakątki niezwykłej stolicy Wielkiej Brytanii.

Londyn  pożegnał nas piękną, słoneczną pogodą. Przepełnieni wrażeniami 20 maja wróciliśmy  do Polski. Poza pamiątkami w naszych sercach pozostała niezwykła atmosfera tego niezwykłego brytyjskiej miasta.

Katarzyna Bajon

Skip to content