Wrocław jesienną porą

     W piątek 20 października grupa uczniów klas trzecich oraz klasy IIa wraz z opiekunami wybrała się na jednodniową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Głównym celem było poznanie Afrykarium oraz zwiedzanie najciekawszych zabytków Starego Miasta.

     Afrykarium czyli unikatowy kompleks, przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu zrobił duże wrażenie na gimnazjalistach. W 19 akwariach i basenach spotykali zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil czy krainę Wielkich Rowów Afrykańskich. Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby, podziwiali z podwodnego tunelu o długości 18 metrów. Po Afrykarium był również czas na wędrówkę po najstarszym w Polsce ogrodzie zoologicznym, gdzie dużo frajdy sprawiło wszystkim… wspólne przepompowywanie wody na „wodnym placu zabaw”. Okrzyk: „Kępka ma wodę!” przeszedł do historii.

      Spacer z przewodnikiem po wrocławskim Starym Mieście i Ostrowie Tumskim był pełen niespodzianek, ponieważ towarzyszyły nam … krasnoludki (we Wrocławiu jest ich prawie 500). Był Więziennik, Ossolineusz, Latarnik, Paragrafek  i wielu innych uwiecznionych na zdjęciach w jesiennej aurze Wrocławia.

    Podczas drogi powrotnej uczniowie rozwiązywali karty pracy, udowadniając, że czas spędzony we Wrocławiu był nie tylko przyjemnym oderwaniem się od rzeczywistości, lecz również praktycznym spotkaniem z nauką.

    Wyjeżdżaliśmy z uczuciem pewnego niedosytu. To dobrze, bo to znaczy, że … do Wrocławia wrócimy. Warto.

IK

I jeszcze kilka fotek z komórki: