VII Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej
VII Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej

VII Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej

10 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie obyły się eliminacje do VII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Literackiej. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Józef Nowicki.

W eliminacjach wzięło udział 23 młodych wokalistów w kategorii szkoły gimnazjalne i 23 wykonawców w kategorii szkoły ponadgimnazjalne.
W skład Jury wchodzili: Jarosław Sparażyński z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, Michał Jankowski oraz Mariusz Urbaniak – wokalista, instruktor i producent muzyczny; laureat wielu ogólnopolskich festiwali, a także uczestnik „Szansy na Sukces” i „Bitwy na Głosy.” Jego singiel „Dzwonię do Ciebie” został zauważony przed producentów serialu „Barwy szczęścia” i od września br. wykorzystywany w czołówce tego serialu.

Po raz pierwszy w przesłuchaniach wziął udział reprezentant naszej Szkoły – była to Ania Tłok z klasy 3D, która przygotowała piosenkę „Oczy tej małej” ze słowami Agnieszki Osieckiej i muzyka Zygmunta Konicznego.

Niestety, Ani nie udało się przejść do ścisłego Finału, ale była bardzo zadowolona ze swojego występu i zamierza przyjechać do Konina za rok.

Szczegółowe informacje znajdziecie na www.facebook.com/KonkursPiosenkiLiterackiejKonin

Skip to content