Tydzień Zdrowia

Promocja zdrowego odżywiania i u nas w szkole!

Pod tym hasłem upłynął tydzień 26 – 30.11.2018. Wiele się wówczas działo:

  1. Klasy czwarte robiły plakat dotyczący zdrowego odżywiania. W piątek 30 listopada 2018 na lekcjach wychowawczych odbyły się dla nich  zajęcia prowadzone przez starszych kolegów i koleżanki z klas ósmych i 3 gimnazjum dotyczące włąśnie tego zagadnienia.
  2. Klasy pierwsze miały zajęcia o zawodach związanych z odżywianiem, które były przeprowadzone przez pedagoga szkolnego panią Katarzynę Błaszak.
  3. Klasy piąte 30 listopada włączyły się w sportową rywalizację – wyścigi rzędów. Najlepsza okazała się klasa 5a, za nią uplasowały się: 5c, 5b i 5d. Rozgrywki przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Monika Kudziń, Justyna Malinowska, Rafał Dudziński i Jonasz Wojdowski.
  4. Klasy 7, 8 i 3 gimnazjum robiły plakaty dotyczące tematyki HIV/AIDS. W dniu 30 listopada brały udział w happeningu o tematyce HIV/AIDS. Mieli okazję wziąć udział w posiedzeniu sądu, gdzie na ławie oskarżonych zasiadł wirus HIV. Młodzież mogła usłyszeć, w jaki sposób ludzie mogą zarazić się wirusem HIV i dlaczego chorują na AIDS. Happening przygotowali uczniowie klas gimnazjum: 3b, 3c, 3f i klasy 8c pod opieką pani Katarzyny Fabrowskiej i Moniki Szafirskiej.
  5. W holu szkolnym przez cały tydzień znajdowały się przepisy na zdrowe jedzenie.

KS-F